Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Ako píše napríklad aj portál USA Today, 57-ročná Američanka Ayanna Williams z Texasu si v roku 2017 vyslúžila zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Prečo? Mohli za to jej nechty. Tie totiž spolu merali neuveriteľných 733,55 centimetrov! Jeden necht teda meral 73,35 centimetrov.

Ayanna si ich svedomito pestovala celých 28 rokov a vďaka nim sa stala centrom záujmu novinárov a reportérov z celého sveta. Najväčšie problémy mala podľa vlastných slov s ich udržiavaním a čistením. Na to si musela vyhradiť celých päť dní.

Profimedia

Ľuďom, pravdaže, nešlo do hlavy, ako môže Ayanna s takými dlhými nechtami zvládať úplne bežné činnosti či napríklad domáce práce. Vždy sa tiež nájde niekto, kto sa jej opýta, ako si dokáže utrieť intímne partie na toalete. Ayanna prezradila, že s touto otázkou sa stretávala roky. Vraj s tým ale nemala žiadny veľký problém, rovnako tiež s väčšinou ďalších úkonov.

Dokonca dokázala bez väčších problémov aj šoférovať. Na druhej strane ale priznala, že viaceré činnosti sa jej vykonávajú veľmi komplikovane. Nedokázala si napríklad sama prezliecť posteľ. Aj to bol dôvod, prečo sa rozhodla, že nastal čas dlhoročne pestované nechty skrátiť!

Úplne sa ich ale nezbavila. Návštevníci si ich budú môcť pozrieť v múzeu kuriozít Ripley’s Believe It or Not! na Floride. Ayanna dodala, že si nechty opäť plánuje nechať narásť, tentokrát však už ani zďaleka nie do takej dĺžky ako predtým. Dodala však, že je rada, že sa jej podarilo dostať až do Guinnessovej knihy rekordov. „Nikdy by mi nenapadlo, že sa mi podarí dostať do Guinnessovej knihy rekordov,“ povedala. „Je to fantastické, keďže trvalo veľmi dlho, kým mi tie nechty narástli.“

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť