Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Ako píše napríklad aj portál USA Today, 57-ročná Američanka Ayanna Williams z Texasu si v roku 2017 vyslúžila zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Prečo? Mohli za to jej nechty. Tie totiž spolu merali neuveriteľných 733,55 centimetrov! Jeden necht teda meral 73,35 centimetrov.

Ayanna si ich svedomito pestovala celých 28 rokov a vďaka nim sa stala centrom záujmu novinárov a reportérov z celého sveta. Najväčšie problémy mala podľa vlastných slov s ich udržiavaním a čistením. Na to si musela vyhradiť celých päť dní.

Profimedia

Ľuďom, pravdaže, nešlo do hlavy, ako môže Ayanna s takými dlhými nechtami zvládať úplne bežné činnosti či napríklad domáce práce. Vždy sa tiež nájde niekto, kto sa jej opýta, ako si dokáže utrieť intímne partie na toalete. Ayanna prezradila, že s touto otázkou sa stretávala roky. Vraj s tým ale nemala žiadny veľký problém, rovnako tiež s väčšinou ďalších úkonov.

Dokonca dokázala bez väčších problémov aj šoférovať. Na druhej strane ale priznala, že viaceré činnosti sa jej vykonávajú veľmi komplikovane. Nedokázala si napríklad sama prezliecť posteľ. Aj to bol dôvod, prečo sa rozhodla, že nastal čas dlhoročne pestované nechty skrátiť!

Úplne sa ich ale nezbavila. Návštevníci si ich budú môcť pozrieť v múzeu kuriozít Ripley’s Believe It or Not! na Floride. Ayanna dodala, že si nechty opäť plánuje nechať narásť, tentokrát však už ani zďaleka nie do takej dĺžky ako predtým. Dodala však, že je rada, že sa jej podarilo dostať až do Guinnessovej knihy rekordov. „Nikdy by mi nenapadlo, že sa mi podarí dostať do Guinnessovej knihy rekordov,“ povedala. „Je to fantastické, keďže trvalo veľmi dlho, kým mi tie nechty narástli.“

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.