Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard

Pri preskúmavaní hlbín mora či rieky môže človek objaviť skutočne zaujímavé veci. Jennifer Dowker z amerického Michiganu sa podaril naozaj nečakaný úlovok, informuje portál The Washington Post. Pri potápaní v rieke Cheboygan ju zaujal zelený predmet na dne.

Keď ho vylovila, zistila, že ide o malú fľašu, ktorá očividne pochádza z pomerne dávnej minulosti. A aby toho nebolo málo, obsahovala list s akousi správou. Hoci korkový uzáver fľaše bol poškodený a natiekla do nej voda, samotný list ostal viac-menej neporušený.

Posted by Nautical North Family Adventures on Friday, June 18, 2021

Posted by Nautical North Family Adventures on Friday, June 18, 2021

Takmer storočná správa

Podľa datovania pisateľa bola správa napísaná v novembri roku 1926 a píše sa v nej: „Mohla by osoba, ktorá nájde túto fľašu, vrátiť tento papier Georgeovi Morrowovi z Cheboyganu v Michigane a povedať mu, kde ju objavila?“

Jennifer sa so svojím takmer storočným objavom, pravdaže, podelila aj na Facebooku. Urobila to nielen z toho dôvodu, že jej tento nález prišiel zaujímavý, ale aj preto, aby sa pokúsila nájsť potenciálnych príbuzných onoho tajomného Georgea Morrowa.

Posted by Nautical North Family Adventures on Friday, June 18, 2021

Jej príspevok sa stal okamžite virálnym a dočkal sa viac než 113-tisíc zdieľaní. Jennifer sa napokon ozvala Michele Primeau, dcéra Georgea Morrowa. Rukopis svojho otca údajne hneď spoznala. Novinárom povedala, že správa bola napísaná asi dve dekády predtým, než sa narodila. Jej otec mal teda v čase jej napísania 17 či 18 rokov.

Michele poznamenala, že George zvykol robiť podobné kúsky pravidelne. „Viem si živo predstaviť, že toto je presne niečo, čo by urobil,“ povedala Michele. „Spomínam si, že keď sme boli deti a šli sme kempovať na jazero Huron, urobil presne to isté. Vložil správu do fľaše a hodil ju do jazera.“ George Morrow zomrel v roku 1995, ale týmto spôsobom sa Michele znova nečakane a dojemne pripomenul. Takéto príbehy píše naozaj len sám život!

Posted by Nautical North Family Adventures on Friday, June 25, 2021


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje