Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Počítačovým hrám zvyknú byť pripisované všelijaké negatívne vlastnosti, no v tomto prípade sa nedá spochybniť, že 17-ročnému Aidenovi z Británie možno zachránili život.

Počas online hry so svojou o štyri roky staršou kamarátkou Diou sa Aiden zrazu odmlčal. Hoci Dia žije v Texase vzdialenom 5000 kilometrov, dvojica si skvelo rozumela a často spolu zvykla telefonovať. Keď Angličan prestal odpovedať a bolo počuť len divné zvuky, Američanka vedela, že je niečo zle.

Podľa portálu Liverpool Echo sa preto v rýchlosti pokúšala zohnať telefónne číslo, ktorým by mohla privolať pomoc. Keďže bežný Američan nemá predstavu o tom, ako skontaktovať záchranné zložky v britskom Chesire, chvíľu to trvalo. Texasanke sa našťastie podarilo spojiť s britskými policajtmi, ktorým nahlásila chlapcove problémy a adresu, na ktorej býva.

Aidenovi rodiča sa v tom čase nachádzali v obývačke na prízemí. Pohľad na policajtov, ktorí sa rýchlo približovali ku dverám ich domu, nečakali. Ešte viac ich zaskočilo, keď im oznámili, že hliadka reaguje na volanie o chlapcovi v bezvedomí. Rodičia predsa nikoho nevolali! Po chvíle rozpakov všetci vybehli hore a našli mladíka na dlážke jeho izby.

Aiden našťastie neutrpel žiadne zranenia a podarilo sa ho prebrať. Toto, žiaľ, nie je prvýkrát, čo utrpel záchvat – niečo podobné ho postihlo aj v máji 2019. Aidena teraz čaká veľa návštev u lekárov, ktoré mu pomôžu zistiť, akými zdravotnými komplikáciami vlastne trpí.

Zdroj: liverpoolecho.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť