Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Fanúšikovia čierneho humoru veľmi dobre vedia, že streľba na škole je americkým národným športom. Hrozné tragédie vždy dokážu prilákať poriadnu dávku mediálnej pozornosti a vždy privolajú hlasy, ktoré by násilie chceli zastaviť obmedzujúcimi zákazmi.

Na škole Rigby Middle School v Idahu nedávno nastal incident, počas ktorého bola v batohu 13-ročného žiaka objavená pištoľ, informuje Daily Dot. Ako škola zaručí, že niečo podobné sa nebude opakovať? Namiesto detektorov kovov, programov proti šikane, psychologickej pomoci a ďalších návrhov, ktoré požadovali rodičia, škola situáciu vyriešila po svojom – žiakom druhého stupňa ZŠ zakázala nosiť do školy batohy.

Shuttertstock

Náhrada za batohy

Dôkazom toho, že nešlo o práve najšťastnejšie riešenie, je fakt, že týmto krokom škola hneď vytvorila ďalší problém. Batohy totiž študenti neberú do školy len tak na ozdobu, ale plnia praktickú funkciu a bez nich je oveľa ťažšie prepraviť do školy všetky potrebné pomôcky. Žiaci si však vedia poradiť aj bez nich!

Batohy nahradili predmetmi od výmyslu sveta. V chodbách školy sa začali objavovať deti s nezvyčajnou výbavou – od nákupných vozíkov, cez koše na bielizeň, akváriá až po dopravné kužele.

@sav.bag

innovation at its finest #iwantmybackpack #rigbyhighschool

♬ Spongebob – Dante9k

@sav.bag

not even for spirit week #rigbyhighschool

♬ Backpack, Backpack! – Dora The Explorer

Ak to náhodou niekomu nedocvaklo – žiaci nenosia hrozne nepraktické predmety do školy preto, že by za batohy nevedeli nájsť aj šikovnejšiu náhradu. Na absurdné riešenia ako akváriá sa obrátili, aby každému jasne demonštrovali, o aký hlúpy zákaz ide. Dá sa teda očakávať, že zákaz pri takomto nátlaku nevydrží dlho. Dúfajme.

Zdroj: dailydot.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.