Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Fanúšikovia čierneho humoru veľmi dobre vedia, že streľba na škole je americkým národným športom. Hrozné tragédie vždy dokážu prilákať poriadnu dávku mediálnej pozornosti a vždy privolajú hlasy, ktoré by násilie chceli zastaviť obmedzujúcimi zákazmi.

Na škole Rigby Middle School v Idahu nedávno nastal incident, počas ktorého bola v batohu 13-ročného žiaka objavená pištoľ, informuje Daily Dot. Ako škola zaručí, že niečo podobné sa nebude opakovať? Namiesto detektorov kovov, programov proti šikane, psychologickej pomoci a ďalších návrhov, ktoré požadovali rodičia, škola situáciu vyriešila po svojom – žiakom druhého stupňa ZŠ zakázala nosiť do školy batohy.

Shuttertstock

Náhrada za batohy

Dôkazom toho, že nešlo o práve najšťastnejšie riešenie, je fakt, že týmto krokom škola hneď vytvorila ďalší problém. Batohy totiž študenti neberú do školy len tak na ozdobu, ale plnia praktickú funkciu a bez nich je oveľa ťažšie prepraviť do školy všetky potrebné pomôcky. Žiaci si však vedia poradiť aj bez nich!

Batohy nahradili predmetmi od výmyslu sveta. V chodbách školy sa začali objavovať deti s nezvyčajnou výbavou – od nákupných vozíkov, cez koše na bielizeň, akváriá až po dopravné kužele.

@sav.bag

innovation at its finest #iwantmybackpack #rigbyhighschool

♬ Spongebob – Dante9k

@sav.bag

not even for spirit week #rigbyhighschool

♬ Backpack, Backpack! – Dora The Explorer

Ak to náhodou niekomu nedocvaklo – žiaci nenosia hrozne nepraktické predmety do školy preto, že by za batohy nevedeli nájsť aj šikovnejšiu náhradu. Na absurdné riešenia ako akváriá sa obrátili, aby každému jasne demonštrovali, o aký hlúpy zákaz ide. Dá sa teda očakávať, že zákaz pri takomto nátlaku nevydrží dlho. Dúfajme.

Zdroj: dailydot.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť