Americké močiare má obývať tajomný jašteričí muž. Sú svedectvá o jeho existencii hodnoverné?

Podivný príbeh sa začal písať v roku 1988.

Zdroj: Shutterstock

Podivný príbeh o jašteričom mužovi, ktorý má obývať močiare Scape Ore Swamp v blízkosti mestečka Bishopville v americkej Južnej Karolíne, sa začal písať v roku 1988. Vtedy sa celý prípad dostal na stránky novín a bol prepieraný mnohými odborníkmi aj samozvanými paranormálnymi vyšetrovateľmi.

A hoci skeptici nad fantastickými tvrdeniami krútia nosom, prípadu to na zaujímavosti neuberá. V tomto článku si predstavíme jeho základné fakty.

Gepostet von Lizardman Festival am Freitag, 15. Mai 2020

Nočné stretnutie

Ako sme napísali vyššie, kľúčová udalosť v celom príbehu sa odohrala 14. júla 1988. Práve vtedy sa totiž 17-ročný Christopher Davis vracal domov z nočnej šichty. Okolo druhej v noci dostal na aute defekt, a to práve v blízkosti močiarov Scape Ore Swamp. Keď vymenil pneumatiku, všimol si, že sa k nemu niekto, resp. niečo približuje.

Podľa Davisovho svedectva išlo o humanoidnú postavu so zelenou pokožkou, pripomínajúcu jaštera s červenými očami a troma prstami na rukách a nohách. Podivný tvor bol vysoký asi dva metre. Davis sa vydesil, zamkol sa v aute a naštartoval. Jašteričí muž však vyskočil na strechu auta. Mladík dupol na brzdu a jašteričí muž spadol na zem. Davis následne utiekol. Neskôr zistil, že tvor na jeho aute spôsobil nemalú škodu.

Lizard Man of Scape Ore Swamp

Gepostet von Mysterious Sea Creatures am Donnerstag, 13. Juli 2017

Na bokoch malo stopy po pazúroch, nájsť sa mali aj stopy vlasov či zubov. Mladík celý incident ohlásil šerifovi Listonovi Truesdaleovi až o dva týždne neskôr. Truesdale bol viac ako skeptický, ale príbehy o tajomnom jašteričom mužovi sa už začali šíriť po okolí. Do oblasti prichádzalo množstvo nadšencov kryptozoológie a paranormálnych javov, nehovoriac už o novinároch či obyčajných zvedavcoch.

Šerifovu kanceláriu navyše navštívilo viacero ďalších ľudí, ktorí tvrdili, že obávaného jašteričieho muža videli a že im – podobne ako Christopherovi Davisovi – poškodil vozidlá. V mestečku sa začali predávať tričká s podobizňou jašteričieho muža a celý príbeh sa postupne stal súčasťou folklóru mestečka.

Shutterstock

Pravda či výmysel?

Je však na tvrdení Christophera Davisa niečo pravdy? Prípad, pravdaže, prilákal pozornosť aj mnohých skeptikov, ktorí ho podrobne skúmali. Podľa nich je Davisov príbeh výmyslom. Poukázali napríklad na to, že samotný Davis nebol pri jeho rozprávaní konzistentný a neustále v ňom menil detaily.

Skeptik Ben Radford navyše poznamenal, že Davis bol schopný dať polícii pomerne detailný opis monštra, pričom k stretu s ním malo dôjsť v noci a v lokalite, kde nie je žiadne osvetlenie. Bradford tiež zdôraznil, že pokiaľ by v okolí Bishopville naozaj bol nejaký podobne agresívny tvor, ktorý sa neštítil útočiť na autá, mali by sme dnes oveľa viac svedectiev a dôkazov o jeho aktivite.

Ľudia, ktorí sa neskôr ozvali, že ho videli, nemohli svoje tvrdenia ničím podložiť a podľa skeptikov sa len chceli priživiť na sláve pôvodného príbehu.

Gepostet von Lizardman Festival am Freitag, 8. Dezember 2017

Maskot mesta

To všetko, pravdaže, nebráni rôznym nadšencom v tom, aby si do oblasti Scape Ore Swamp zašli na výlet. Internet je navyše plný rôznych fotografií a videí, ktoré majú zachytávať jašteričieho muža. Ich hodnovernosť je ale viac než pochybná a podľa všetkého ide o podvrhy.

Faktom ale je, že jašteričí muž sa do istej miery stal maskotom Bishopville a okrem najrôznejších predmetov s jeho podobizňou má dokonca aj vlastný festival. Miestni obyvatelia sa v názoroch na jašteričieho muža rôznia. Niektorí ho považujú za legendu, iní za pravdivý príbeh. Minimálne v ich mysliach tak celý príbeh žije ďalej.

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
17
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Deti, ktoré sa podobajú na svojich otcov, sú v priemere zdravšie. Zistili to vedci

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME