Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Minulý rok do našich životov vpadla pandémia koronavírusu, aké hodnotenie však získa rok 2021? To je ešte skoro predikovať, ale podľa niektorých sa situácia príliš nezlepší. Dokonca tvrdia, že sa máme rovno pripraviť na zombie apokalypsu!

Ako píše napríklad aj portál Novinky, opierajú sa o slávneho veštca a lekára Nostradama, ktorý mal na rok 2021 vysloviť nasledovné proroctvo: „Pár mladých ľudí: napol mŕtvy to započne. Aj napriek zášti mŕtvy spôsobí, že ostatní zažiaria. A na vznešenom mieste objavia sa mocné zlá.“

Shutterstock

To niektorí interpretujú ako jasnú narážku na zombie inváziu. Nad tým sa dá mávnuť rukou, najrôznejších katastrofických predpovedí sme si totiž už vypočuli nespočetné množstvo. Faktom ale je, že americké Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) na svoje stránky už v roku 2011 umiestnili tipy a triky, ako sa správať v prípade zombie apokalypsy. Môžeš si od nich stiahnuť brožúrku o tom, ako zombie vyzerajú, prípadne, ako ošetriť ranu po ich uhryznutí.

Cenné rady

Odporúča sa zásobiť sa dostatkom vody, jedla, základnými liekmi a niektorými praktickými vecami, ako je nôž, lepiaca páska, malé rádio, mydlo, uteráky či osobné dokumenty. A nevyhnutná je, samozrejme, aj lekárnička prvej pomoci. Šéfovia CDC zdôrazňujú, že z ich strany ide skôr o vtip. Touto kampaňou chceli v ľuďoch podnietiť záujem, aby sa začali zaujímať o to, ako sa pripraviť na rôzne prírodné katastrofy (napr. hurikány). A zdá sa, že ťah so zombie útokom sa osvedčil, keďže sa organizácii darí oslovovať čoraz širšiu škálu obyvateľov.

Nápad sa zrodil v hlave šéfa komunikácií CDC Davea Daiglea. „Blížila sa sezóna hurikánov, ktorá začína 1. júna,“ povedal. „Rok čo rok sme vydávali rovnaké varovania a ja som si hovoril, či to ľudia vôbec čítajú. Mali sme na našich stránkach skvelé informácie o tom, ako sa pripraviť, ale pripravenosť a verejné zdravie nepatria medzi najpríťažlivejšie témy.“

Shutterstock

Preto sa rozhodol pozornosť ľudí upútať informáciami o zombie apokalypse. Tipy, ako ju zvládnuť navyše zodpovedajú rovnakým tipom, ako zvládnuť hurikány. Treba dodať, že sám Daigle zrejme nepočítal s tým, aký poprask s tým spôsobí. Stránka CDC zaznamenala taký nával návštevnosti, že to dokonca načas kompletne vyradilo celý server.

Dokonca sa CDC ozvalo viacero ľudí, ktorí boli presvedčení, že zombie apokalypsa naozaj nastane a vypytovali sa na to, aké zbrane majú proti zombíkom použiť. „My sme stredisko pre verejné zdravie. Nebudeme nikomu odporúčať zbrane. To necháme na ľudí z bezpečnostných zložiek,“ dodal Daigle.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť