Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Americký portál si zgustol na Bratislave. Táto budova vraj patrí k najškaredším na svete

Najskôr nás skritizovali, potom pochválili.


Jedna z najväčších nadnárodných spravodajských spoločnosti na svete ohodnotila naše hlavné mesto. CNN do svojej populárnej rubriky o cestovaní a tipoch pre dobrodruhov zaradila aj Bratislavu, ktorú jej redaktori podrobne opísali vo svojom článku.

„Existuje európske hlavné mesto, ktorého korunou je lietajúci tanier, ktorý stojí vyššie ako Socha slobody. Ale nikoho neznepokojuje, že toto sci-fi figuruje v zozname najnavštevovanejších destinácií Európy,“ uvádzajú v úvode hlavné mesto Slovenska.

Najviac ich zaujali dve stavby – Most SNP, na ktorom sa týči slávne „mimozemské plavidlo“ a budova Slovenského rozhlasu alias obrátená pyramída. Ten, kto navštívi Bratislavu, ťažko prehliadne 95-metrovú vežu UFO, ktorú dostavali v roku 1972. Na jej vrchole je reštaurácia, z ktorej je najlepší výhľad na mesto.

Shutterstock

Jedna z najškaredších na svete

Úspech v ich článku o Bratislave síce zožalo UFO, na opačnej strane sa umiestnila budova Slovenského rozhlasu. Jednou z vecí, na ktoré sa CNN zamerala, bola architektúru. Žiaľ, tú rozhodne neocenili. „Ak chcete vidieť pyramídu, nemusíte cestovať do Egypta, na Slovensku je tiež jedna, no tá je otočená naopak,“ podotkli.

Podľa nich je to len vysoká a hrdzavá budova, ktorá sa každým poschodím rozširuje. Dokončili ju v roku 1983 po takmer dvoch desaťročiach výstavby. Niektorí ju považujú za majstrovské dielo a od roku 2017 má štatút chráneného dedičstva. Iní odsudzujú jej vzhľad ako temnú pripomienku komunistickej minulosti. Ako píšu ďalej, britský denník Daily Telegraph obrátenú pyramídu dokonca zaradil do zoznamu najškaredších budov sveta.

Shutterstock
Vojna je na spadnutie. Fantasy pecka Rod draka v novej ukážke láka na krvavý konflikt aj epické scény

Odporúčame prečítať:

Vojna je na spadnutie. Fantasy pecka Rod draka v novej ukážke láka na krvavý konflikt aj epické scény

Sme zaujímavý sci-fi mix

Nachádzame sa neďaleko Viedne, čo je podľa CNN výhodou pre leteckú dopravu turistov zo vzdialenejších kútov sveta. Spomenuli aj to, že Bratislava si vyslúžila status hlavného mesta Slovenska až v roku 1993, keď sa rozdelilo Československo. Preto patrí k najmladším hlavným mestám v Európe.

Okrem kritiky našej pyramídy ocenili, že napriek minulosti strávenej za „železnou oponou“ pod nátlakom komunistov, sa dokázalo v Bratislave vybudovať viacero extravagantnejších a zaujímavých architektonických projektov. Tie v kombinácii s historickým Starým Mestom, vlnou nových výškových budov a modernou časťou mesta tvoria zaujímavý sci-fi mix, ktorý sa oplatí vidieť.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.