Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 7.2.2023
sk
Vanda
cz
Veronika, Verona

YouTuber Paul Barbato stojí za populárnym kanálom Geography Now. V ňom zábavným spôsobom oboznamuje divákov s rôznymi krajinami sveta. Nevynecháva ich históriu, geografické členenie, tradičnú kuchyňu a rôzne ďalšie zaujímavosti. Najnovšie sa zameral aj na Slovensko a jeho video sa na internete stalo veľkým hitom.

Vzniklo v spolupráci so slovenským YouTuberom PPPíterom, ktorý sa vo videu aj objavil. Momentálne má viac ako 390-tisíc pozretí.

Zaujímavosti aj história

Paul divákov zoznámil s viacerými zaujímavými slovenskými miestami, historickými osobnosťami, pamiatkami či prírodou. Pozornosť venoval aj faktu, že na Slovensku máme viac než 200 hradov a 400 zámkov, čo je vôbec najviac v celej Európe.

Zmienil sa aj o fakte, že Slovensko si ľudia, ale aj diplomati či politici často mýlia so Slovinskom. Je to dané podobnými názvami a aj podobnými vlajkami. Jeho video je svižné, zábavné a chytľavým spôsobom približuje Slovensko a jeho dejiny zahraničným divákom. Kanál Geography Now sa teší veľkej popularite, má 2,44 miliónov odberateľov.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť