Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Andrew Tate neuspel so žiadosťou o prepustenie z väzby

Vyšetrovatelia skonfiškovali 15 luxusných áut a viac ako 10 nehnuteľností alebo pozemkov.


Súd v rumunskej Bukurešti potvrdil rozhodnutie o 30-dňovej väzbe pre zadržanú kontroverznú postavu sociálnych médií a bývalého profesionálneho kickboxera Andrewa Tatea. Britsko-amerického občana zadržali koncom decembra v súvislosti s obvineniami z obchodovania s ľuďmi a znásilnenia.

Hovorkyňa rumunskej agentúry DIICOT, ktorá sa venuje vyšetrovaniu organizovaného zločinu, Ramona Bolla informovala, že súd zamietol Tateovo odvolanie proti rozhodnutiu, ktorým sudca predĺžil jeho väzbu z 24 hodín na 30 dní.

Tridsaťšesťročného Tatea, ktorý má na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter 4,5 milióna sledovateľov, pôvodne zadržali 29. decembra na 24 hodín spolu s jeho bratom Tristanom, obvineným v rovnakom prípade. Do väzby putovali aj dve rumunské ženy.

Andrew Tate neuspel so žiadosťou o prepustenie z väzby
TASR
Profimedia

Bukureštský odvolací súd v utorok zamietol všetky štyri odvolania proti rozhodnutiu sudcu z 30. decembra o predĺžení zadržania na žiadosť prokuratúry. V odôvodnení skoršieho rozhodnutia sa uvádza, že „nemožno ignorovať možnosť, že by sa mohli vyhýbať vyšetrovaniu“ a tiež, že by mohli „odísť z Rumunska a usadiť sa v krajinách, ktoré neumožňujú vydanie“.

Tate, ktorý údajne žil v Rumunsku od roku 2017, si pred časom vyslúžil zákaz od viacerých internetových platforiem pre jeho mizogýnne názory a nenávistné prejavy.

DIICOT po decembrovej akcii informoval, že zadržal štyroch podozrivých pre obvinenia z účasti v organizovanej zločineckej skupine, obchodovania s ľuďmi a znásilnení. Identifikovali pritom šesť ľudí sexuálne zneužitých touto organizovanou skupinou.

Obete lákali pod falošnou zámienkou lásky a neskôr ich zastrašovali, držali pod neustálym dohľadom a podrobovali „fyzickému násiliu a psychickému nátlaku“, skupina ich sexuálne zneužívala a nútili ich účinkovať v pornografii s cieľom získať „významný finančný prospech“.

Vyšetrovatelia skonfiškovali 15 luxusných áut, z ktorých najmenej sedem patrilo Tateovcom, a viac ako 10 nehnuteľností alebo pozemkov patriacich spoločnostiam registrovaným pod ich menami, informovala ďalej Bolla. V prípade, že sa podarí potvrdiť, že Tateovci zarábali na obchodovaní s ľuďmi, tento majetok prepadne štátu a využijú ho na zaplatenie nákladov na vyšetrovanie a odškodné obetiam.

Po tom, ako odvolací súd potvrdil predĺženie väzby, môžu teraz prokurátori žiadať zadržanie štyroch obvinených až na 180 dní.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť