Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Andrew Tate neuspel so žiadosťou o prepustenie z väzby

Vyšetrovatelia skonfiškovali 15 luxusných áut a viac ako 10 nehnuteľností alebo pozemkov.


Súd v rumunskej Bukurešti potvrdil rozhodnutie o 30-dňovej väzbe pre zadržanú kontroverznú postavu sociálnych médií a bývalého profesionálneho kickboxera Andrewa Tatea. Britsko-amerického občana zadržali koncom decembra v súvislosti s obvineniami z obchodovania s ľuďmi a znásilnenia.

Hovorkyňa rumunskej agentúry DIICOT, ktorá sa venuje vyšetrovaniu organizovaného zločinu, Ramona Bolla informovala, že súd zamietol Tateovo odvolanie proti rozhodnutiu, ktorým sudca predĺžil jeho väzbu z 24 hodín na 30 dní.

Tridsaťšesťročného Tatea, ktorý má na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter 4,5 milióna sledovateľov, pôvodne zadržali 29. decembra na 24 hodín spolu s jeho bratom Tristanom, obvineným v rovnakom prípade. Do väzby putovali aj dve rumunské ženy.

Andrew Tate neuspel so žiadosťou o prepustenie z väzby
TASR
Profimedia

Bukureštský odvolací súd v utorok zamietol všetky štyri odvolania proti rozhodnutiu sudcu z 30. decembra o predĺžení zadržania na žiadosť prokuratúry. V odôvodnení skoršieho rozhodnutia sa uvádza, že „nemožno ignorovať možnosť, že by sa mohli vyhýbať vyšetrovaniu“ a tiež, že by mohli „odísť z Rumunska a usadiť sa v krajinách, ktoré neumožňujú vydanie“.

Tate, ktorý údajne žil v Rumunsku od roku 2017, si pred časom vyslúžil zákaz od viacerých internetových platforiem pre jeho mizogýnne názory a nenávistné prejavy.

DIICOT po decembrovej akcii informoval, že zadržal štyroch podozrivých pre obvinenia z účasti v organizovanej zločineckej skupine, obchodovania s ľuďmi a znásilnení. Identifikovali pritom šesť ľudí sexuálne zneužitých touto organizovanou skupinou.

Obete lákali pod falošnou zámienkou lásky a neskôr ich zastrašovali, držali pod neustálym dohľadom a podrobovali „fyzickému násiliu a psychickému nátlaku“, skupina ich sexuálne zneužívala a nútili ich účinkovať v pornografii s cieľom získať „významný finančný prospech“.

Vyšetrovatelia skonfiškovali 15 luxusných áut, z ktorých najmenej sedem patrilo Tateovcom, a viac ako 10 nehnuteľností alebo pozemkov patriacich spoločnostiam registrovaným pod ich menami, informovala ďalej Bolla. V prípade, že sa podarí potvrdiť, že Tateovci zarábali na obchodovaní s ľuďmi, tento majetok prepadne štátu a využijú ho na zaplatenie nákladov na vyšetrovanie a odškodné obetiam.

Po tom, ako odvolací súd potvrdil predĺženie väzby, môžu teraz prokurátori žiadať zadržanie štyroch obvinených až na 180 dní.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.