Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Becca Brown, 35-ročná administratívna pracovníčka z anglického Portsmouthu, si pred pár dňami proti sebe poštvala každého, kto má v sebe aspoň štipku súcitu a úcty voči lekárom a zdravotným sestrám. Jej dom je momentálne plný kvalitných rúšok a ochranných pomôcok, no ona sa o ne s nikým deliť nechce.     

Hoci je Beccin bankový účet momentálne v mínuse, ona si pre seba nakúpila zdravotnícky materiál v hodnote viac ako 2500 libier (takmer 2850 eur). Nakúpený tovar nechce darovať zdravotníckemu personálu, tvrdí, že sa nemocnice mali na pandémiu lepšie pripraviť.

Nedostupný, drahý a často vypredaný zdravotnícky materiál Becca potrebuje na svoju umeleckú činnosť, informuje The Sun.   

Shutterstock

Čo všetko si Becca nakúpila?

Niektorí Beccini priatelia sa ju snažili prehovoriť, aby darovala niečo aj zdravotníkom. Ona však bola od začiatku proti tomuto nápadu. Vraj sa mali vopred pripraviť tak, ako to urobila ona už začiatkom marca. Zásobila sa aj tabletkami proti bolesti, sprejmi proti bolesti hrdla a inými liekmi, ktoré by sa jej mohli zísť.   

Momentálne má doma 500 párov chirurgických rukavíc, za ktoré dokopy zaplatila 50 libier. Dnes sa ale predávajú za 25-násobok pôvodnej ceny. Cez eBay a Amazon si nakúpila aj rôzne druhy lekárskych ochranných štítov a masiek, 5 kusov špecializovaných respirátorov a 3 vojenské plynové masky.     

V kúpeľni skladuje viac ako 100 kusov dezinfekcie na ruky, chirurgické utierky, kufríky prvej pomoci, jednorazové zdravotnícke overaly a návleky na topánky. Becca sa vraj len chcela chrániť tak dobre, ako je to len možné. Za všetko zaplatila z vlastného vrecka, a preto nerozumie, prečo by mala niečo niekomu darovať.    

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=107913304240041&set=ecnf.100050641146957&type=3&theater

Vzácny zdravotnícky materiál skončí ako umelecké potreby  

Samozvaná umelkyňa Becca sa chystá použiť drahocenné ochranné pomôcky aj ako umelecké komponenty. Chcela by vytvoriť sériu diel na tému koronavírusu a na plátna pripevniť skutočný zdravotnícky materiál. Pomaľovaním ochranných štítov, rukavíc a rúšok túži pridať svojim dielam 3D rozmer. Použitý zdravotnícky materiál ale použiť nechce, pretože sa bojí, že by sa nakazila.  

Hoci ju jej priatelia už nechcú ani vidieť, Becca nikomu pomáhať nechce. Prehlásila, že nie je jej chybou, ak ministerstvo zdravotníctva nebolo schopné zabezpečiť nemocniciam potrebný materiál. Tvrdí, že je jej ľúto, že lekári musia nosiť vrecká do koša namiesto ochranných overalov, ale to nie je jej problém. Mala o to postarať vláda, ona nie je žiadna charita.

Každý jeden kus, ktorý si doma stráži ako oko v hlave, potrebuje na vlastnú ochranu a na umeleckú tvorbu. 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=105063121191726&set=ecnf.100050641146957&type=3&theater

Zdroj: thesun.co.uk


Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.