Animovaný remake Leví kráľ z roku 2019 dostane pokračovanie. O čom bude?

Poznáme meno režiséra, ktorý nový film natočí.

Zdroj: Walt Disney Pictures / moviestillsdb.com

Štúdio Disney oficiálne potvrdilo, že Leví kráľ z roku 2019 dostane pokračovanie, uvádza Unilad. Napokon, hrané remaky klasických disneyovských animákov sa tešia pomerne veľkému úspechu (naposledy na streamovacích platformách bodovala Mulan), takže sa niet čomu čudovať, že štúdio sa v nich chystá pokračovať.

Hoci je pravda, že práve Leví kráľ od Jona Favreaua asi nepatrí do zlatej skrine týchto prerábok, stále išlo o obrovský úspech. Film zarobil viac ako miliardu dolárov a to je v konečnom dôsledku to jediné, na čom kravaťákom zo štúdia záleží.

Navyše, čo sa týka technologickej stránky, fotorealistická animácia bola naozaj prepracovaná do najmenších detailov. To iste uznajú aj tí, ktorým tento štýl animácie príliš nesadol.

Walt Disney/Saturn Slovakia

Pokračovanie natočí oscarový režisér

U Disneyho v posledných dňoch navyše padlo nové rozhodnutie: Leví kráľ dostane pokračovanie! Na scenári bude opäť pracovať Jeff Nathanson, pričom na režisérsku stoličku sa posadí Barry Jenkins, ktorý má doma Oscara za skvelú drámu Moonlight.

Jenkins je podľa vlastných slov nadšený, že môže na pokračovaní pracovať. „Keďže som pomáhal svojej sestre s výchovou jej dvoch synov, tiež som žil v 90. rokoch s postavami z Levieho kráľa,“ prezradil. Dodal, že práca so štúdiom Disney na pokračovaní tohto legendárneho príbehu je preňho „splneným snom“.

Walt Disney/Saturn Slovakia

Pokiaľ máš tiež v malíčku disneyovské animáky, tak iste vieš, že aj pôvodný Leví kráľ z roku 1994 sa dočkal viacerých pokračovaní (Leví kráľ II: Simbov príbeh či Leví kráľ III: Hakuna Matata), ktoré dorazili len na video. Tie však podľa všetkého budú tentokrát ignorované.

O čom dvojka bude?

Druhý diel by mal byť vlastne prequelom a zamerať sa na príbeh a mladosť kráľa Mufasu. Vieme už tiež, že aj v jeho prípade bude použitý rovnaký štýl fotorealistickej animácie ako v prípade prvého dielu. Momentálne nemáme informácie o tom, či postavám prepožičajú svoje hlasy herci z jednotky. Je ale dosť pravdepodobné, že aspoň časť z nich sa vráti.

Vzhľadom na to, že práce na filme sa ešte len rozbiehajú, na oficiálny dátum premiéry si budeme musieť ešte počkať.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Pracovníci z Mexika ostali v šoku. Pri čistení kanála objavili obrovského potkana

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME