Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Štúdio Disney oficiálne potvrdilo, že Leví kráľ z roku 2019 dostane pokračovanie, uvádza Unilad. Napokon, hrané remaky klasických disneyovských animákov sa tešia pomerne veľkému úspechu (naposledy na streamovacích platformách bodovala Mulan), takže sa niet čomu čudovať, že štúdio sa v nich chystá pokračovať.

Hoci je pravda, že práve Leví kráľ od Jona Favreaua asi nepatrí do zlatej skrine týchto prerábok, stále išlo o obrovský úspech. Film zarobil viac ako miliardu dolárov a to je v konečnom dôsledku to jediné, na čom kravaťákom zo štúdia záleží.

Navyše, čo sa týka technologickej stránky, fotorealistická animácia bola naozaj prepracovaná do najmenších detailov. To iste uznajú aj tí, ktorým tento štýl animácie príliš nesadol.

Walt Disney/Saturn Slovakia

Pokračovanie natočí oscarový režisér

U Disneyho v posledných dňoch navyše padlo nové rozhodnutie: Leví kráľ dostane pokračovanie! Na scenári bude opäť pracovať Jeff Nathanson, pričom na režisérsku stoličku sa posadí Barry Jenkins, ktorý má doma Oscara za skvelú drámu Moonlight.

Jenkins je podľa vlastných slov nadšený, že môže na pokračovaní pracovať. „Keďže som pomáhal svojej sestre s výchovou jej dvoch synov, tiež som žil v 90. rokoch s postavami z Levieho kráľa,“ prezradil. Dodal, že práca so štúdiom Disney na pokračovaní tohto legendárneho príbehu je preňho „splneným snom“.

Walt Disney/Saturn Slovakia

Pokiaľ máš tiež v malíčku disneyovské animáky, tak iste vieš, že aj pôvodný Leví kráľ z roku 1994 sa dočkal viacerých pokračovaní (Leví kráľ II: Simbov príbeh či Leví kráľ III: Hakuna Matata), ktoré dorazili len na video. Tie však podľa všetkého budú tentokrát ignorované.

O čom dvojka bude?

Druhý diel by mal byť vlastne prequelom a zamerať sa na príbeh a mladosť kráľa Mufasu. Vieme už tiež, že aj v jeho prípade bude použitý rovnaký štýl fotorealistickej animácie ako v prípade prvého dielu. Momentálne nemáme informácie o tom, či postavám prepožičajú svoje hlasy herci z jednotky. Je ale dosť pravdepodobné, že aspoň časť z nich sa vráti.

Vzhľadom na to, že práce na filme sa ešte len rozbiehajú, na oficiálny dátum premiéry si budeme musieť ešte počkať.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť