Anketa

Anketa dňa: Aké hodinky (najčastejšie) nosíš?

Vedieť presný čas nie je na škodu.


Náramkové hodinky existujú minimálne už od 16. storočia a jedny vlastnila aj anglická kráľovná Alžbeta I. Dnes náramkové hodinky považujú mnohí muži za statusový symbol, ktorým sa radi prezentujú, v minulosti by s tým však veľmi nepochodili. Až do 20. storočia boli vyhradené pre ženy a muži používali vreckové hodinky.

Veci sa zmenili počas prvej svetovej vojny, počas ktorej sa náramkové hodinky ukázali byť oveľa praktickejšími ako ich vrecková konkurencia. Nebyť zabitý vlastným delostrelectvom je celkom fajn a znalosť presného času k tomu pomáhala. Ako je známe z oboch svetových vojen, náramkové hodinky sa stali obľúbenou trofejou, ktorú vojaci zbierali z tiel tých, ktorí ich už potrebovať nebudú..

  1. Aké hodinky (najčastejšie) nosíš?

    1. smart
    2. digitálky
    3. ciferníkové
    4. nenosím žiadne
    399 hlas(y/ov)
    Share Your Result

Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Peter Strhan
Expert na internetovú a digitálnu kultúru, ktorý v redakcii EMEFKA pôsobí od jej založenia v roku 2017. Disponuje takmer dekádou skúseností s pokrývaním online trendov, digitálneho folklóru a fenoménu internetových mémov. Vo svojej publicistickej tvorbe sa analyticky zameriava na prienik spoločenských vied a kultúry, pričom transformuje komplexné sociálne fenomény a aktuálne spoločenské témy do pútavej a zrozumiteľnej formy.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA