Anketa

Anketa dňa: Aký je tvoj vzťah k šibačke a oblievačke?

Sú pre teba tieto tradície dôležité?


Veľkonočné sviatky so sebou vždy prinášajú veľkú debatu o šibačke a oblievačke. Tieto zvyky čelia veľkej kritike, sú označované za zastaralé, sexistické a celkovo hlúpe. Žena sa má nechať zmlátiť a ešte si za to zaplatiť? Veľa bodov kritiky je úplne pochopiteľných.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Takisto však platí, že oblievať a šibať sa dá ohľaduplne. Dá sa pri tom byť triezvy, navštíviť ženy, s ktorými sa vopred na tom dohodneme, nerobíme nič, čo sa im nepáči a uspokojíme sa aj so symbolickou odmenou.

Niektoré zverejnené prieskumy hovoria, že veľká časť žien (v praxi vidíme, že aj mužov) má k šibačke a oblievačke negatívny vzťah, avšak berú to ako tradíciu, ktorú treba dodržiavať. Kde je v tom logika? Ľudia by nemali byť otrokmi tradícií, naopak, prežiť by mali len tie tradície s ktorými sa vie stotožniť jednoznačná väčšina spoločnosti.

  1. Aký je tvoj vzťah k šibačke a oblievačke?

    1. veľmi pozitívny
    2. skôr pozitívny
    3. skôr negatívny
    4. veľmi negatívny
    489 hlas(y/ov)
    Share Your Result

Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Peter Strhan
Expert na internetovú a digitálnu kultúru, ktorý v redakcii EMEFKA pôsobí od jej založenia v roku 2017. Disponuje takmer dekádou skúseností s pokrývaním online trendov, digitálneho folklóru a fenoménu internetových mémov. Vo svojej publicistickej tvorbe sa analyticky zameriava na prienik spoločenských vied a kultúry, pričom transformuje komplexné sociálne fenomény a aktuálne spoločenské témy do pútavej a zrozumiteľnej formy.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA