Anketa

Anketa dňa: Máš radšej hudbu 80. rokov alebo 90. rokov?

Ktorá dekáda je tvojmu srdcu bližšia?


Prelom 80. a 90. rokov znamenal v hudbe veľkú zmenu. Grunge pochoval glam metal a celé 90. roky sa niesli v znamení indie a alternatívnych rockových skupín. Vďaka technologickému vývoju získala elektronická hudba zvuk prakticky porovnateľný so súčasnosťou a jej jednotlivé žánre sa poriadne diverzifikovali.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Pre Slovensko a Česko znamenali 90. roky vstup do úplne nového sveta. Po páde komunistickej totality k nám začali prenikať žánre a interpreti, ktorým minulý režim veľmi neprial. Mnohí našinci sa prvýkrát dopočuli o rape a hiphope. Nová hudba sa neobjavovala len v rádiách, TV a pultoch, ale celosvetovo známi interpreti vystupovali priamo v našich mestách.

Necelý rok po Nežnej revolúcii – už v roku 1990 v Prahe vystúpili The Rolling Stones a The Cure. V roku 1993 do Bratislavy zavítala Metallica (s predskokanmi The Cult a Megadeth), čo znie z dnešného pohľadu úplne šialene.

Pozdáva sa ti viac hudba divokých 90. rokov alebo zvuk rokov osemdesiatych, keď bolo všetko jednoduchšie?

  1. Máš radšej hudbu 80. rokov alebo 90. rokov?

    1. 80. roky
    2. 90. roky
    120 hlas(y/ov)
    Share Your Result

Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Peter Strhan
Expert na internetovú a digitálnu kultúru, ktorý v redakcii EMEFKA pôsobí od jej založenia v roku 2017. Disponuje takmer dekádou skúseností s pokrývaním online trendov, digitálneho folklóru a fenoménu internetových mémov. Vo svojej publicistickej tvorbe sa analyticky zameriava na prienik spoločenských vied a kultúry, pričom transformuje komplexné sociálne fenomény a aktuálne spoločenské témy do pútavej a zrozumiteľnej formy.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA