Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Antény Starlinku ukázali zvláštnu vlastnosť. Pre mačky sú ako magnet

Prijímač satelitného internetu je pre mačky neodolateľný.


Ambiciózny projekt satelitného internetu Starlink od spoločnosti Space X získal už 100-tisíc zákazníkov, ktorým poskytuje internetové pripojenie pomocou parabolických antén. Tieto zariadenia majú ľudia umiestnené na domoch či v záhradách, čo môže predstavovať neočakávaný problém.

Keďže anténa musí byť nasmerovaná priamo nahor, existuje riziko, že počas silného sneženia bude pokrytá vrstvou snehu, ktorý výrazne zoslabí prijímaný signál. Starlink tomuto problému predchádza vďaka šikovnému riešeniu v podobe funkcie ohrevu, vďaka ktorej sa anténa dokáže sama zohriať na teplotu, ktorá zabráni usadzovaniu snehu.

Kde sa jeden problém odstránil, druhý vznikol, informuje Gizmodo. Akosi sa pozabudlo na jeden z fyzikálnych zákonov, ktorý hovorí, že kde je teplo, tam sú mačky:

O túto fotografiu sa s Twitterom podelil Kanaďan Aaron Taylor. Na jeho starlinkovej anténe, umiestnenej v záhrade, sa usadila pätica mačiek, ktoré v chladnom počasí uvítajú akýkoľvek zdroj tepla. Sú mačičky naozaj vystavené takým podmienkam, že sa musia uchýliť k okupovaniu antén?

Ako Aaron povedal, vôbec nejde o zúfalú snahu mrznúcich mačiek zachrániť si život v krutej zime. Sú to jeho mačky, o ktoré je dobre postarané. Zvieratá majú k dispozícii vlastnú búdu s vykurovaním, čo je luxus, o akom môžu mnohé ďalšie zvieratá (žiaľ, niekedy aj ľudia) len snívať. Mačky si jednoducho Starlink vybrali z vlastnej vôle.

Shutterstock

Aaron ďalej vysvetlil, prečo mačky môžu preferovať anténu pred svojím hrejivým domovom. Podľa neho sa mačkám páči to, že počas pobytu na anténe ich zhora zohrieva prirodzené slnečné svetlo a zospodu sa zasa činí Starlink. Akonáhle svieti slnko, mačky sa usalašia na anténe.

Nie je jasné, či hmotnosť piatich mačiek môže fyzicky poškodiť anténu. Aaron však spozoroval, že mačacie stretko dokáže výrazne oslabiť kvalitu prijímaného signálu a poriadne spomaliť internetové pripojenie. Toto je ďalší prípad, keď v interakcii s mačkami ťahá človek za kratší koniec a jediné možné riešenie je presunúť zariadenie na ťažko dostupné miesto, kam sa mačky nedostanú (existuje vôbec také?).


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.