Anticena Sexistický kix už pozná svojho víťaza. Kto sa (ne)teší z ocenenia?

Anticeny vyberala odborná porota, ale aj široká verejnosť.

Anticena Sexistický kix už pozná svojho víťaza. Avšak práve takýmto víťazom by sa asi nechcela stať žiadna reklama. Ktovie, či zadávateľ prehodnotí svoje úmysly.

Nedávno sme vám ukázali niekoľko nominácií reklám, ktoré sa ocitli ako zlé príklady reklamy so sexistickým podtónom. Či už išlo o stereotypné zobrazenie ženy alebo najčastejšie prípady, keď bolo ženské telo v reklame umiestnené ako prvok, ktorý mal produkt predávať.

Žiaľ, aj v dobe, keď sa o tom najviac hovorí a takýto prístup sa v reklame kritizuje, neustále v uliciach a na internete vidíme nevhodne zvolenú reklamu. „Netradičná anticena vznikla, aby tematizovala problematiku sexizmu v reklame, upozornila na dôsledky sexizmu pre reálne životy ľudí, najmä žien, a ponúkla verejnosti nástroj, ako vyjadriť nesúhlas so sexizmom v reklame,“ uvádzajú organizátori na svojej stránke.

Anticena nie je udeľovaná človeku, prípadne agentúre, ktorá je zodpovedná za zhotovenie reklamy, ale samotnému zadávateľovi. Medzi nominovanými reklamami sa ocitla aj Polícia Slovenskej republiky, (ne)slávne klenotníctvo s vulgarizmami na billboarde, či dokonca aj kandidát na primátora. Taktiež sa medzi zadávateľmi našli aj väčšie značky, ako napríklad Bernard, SND, Tatrakon alebo Dermacol.

Kto je teda “víťazom“ nevábneho titulu najsexistickejšej reklamy? Odborná porota vybrala zo všetkých nominácií Klenoty Aurum, ktorých billboardy obleteli celý internet. Billboardy sa snažili predať svoje šperky naozaj zvláštnym spôsobom. Ich hlavným motívom boli rôzne headliny, ktorým nechýbali vulgarizmy. Táto forma reklamy sa stretla len s veľmi malým až žiadnym pozitívnym ohlasom.

V hlasovaní verejnosti získala prvé miesto reklama od spoločnosti RV Trailer, ktorá je nielenže nevkusná, ale využíva aj lacný humor a ženské telo ako predávajúci prvok. Druhé miesto získala Pizza TUSI s reklamným postom na sociálnej sieti, na ktorom bol pokus o vtip, ktorý zjavne nevyšiel a nestretol sa s veľkým obdivom verejnosti. Posledné, tretie miesto verejnosti patrí neznámemu zadávateľovi inzerátu, ktorý na ňom jasne vyjadril svoj postoj k ženám.

1. miesto verejnosti

2. miesto verejnosti

3. miesto verejnosti

Zdroj/zdroj obrázkov: Sexistický kix 

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Sú mačky kvapalné alebo pevné? Veda pozná odpoveď

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME