Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Appku na rozvoz jedál postihol bug, ľudia nakupovali zadarmo

Je v tom nejaký háčik?


Koľkokrát sa ti stane, že ťa technológia zradí v najhorší moment? Koľkokrát sa ti stane, že kvôli hlúpej chybe zmeškáš dopravný spoj alebo sa ti platba zaúčtuje dvakrát? Niekedy však bugy môžu fungovať aj v prospech ľudí, čo dokazuje najnovší prípad z USA.

Jedlo zadarmo!

Ako píše web Today, aplikáciu DoorDash, ktorá je najväčšou americkou službou pre rozvoz jedla, postihla chyba – nejaký čas mohli zákazníci objednávať produkty úplne zadarmo. Čo nasledovalo? DoorDash celkom prirodzene zaplavili stovky objednávok, z ktorých mnohé boli naozaj prehnané.

Virálna senzácia

Správy o tom, že DoorDash „rozdáva zadarmo“ jedlo, sa rýchlo rozšírili medzi ľuďmi a spustili poriadny festival obžerstva. Objednávali sa šialené kopy všetkých možných jedál z fast foodov, ale aj veci ako dary mora či drahý alkohol. Veď je to zadarmo!

O svoje úlovky sa spokojní zákazníci s nadšením podelili na sociálnych sieťach. DoorDash neponúka len potraviny, ale aj rôzny iný tovar. Mnohí si teda naobjednávali zásoby tabletiek „po“, veľké balíky plienok alebo dokonca televízory.

Je v tom ale háčik…

Naozaj by bola veľká korporácia natoľko naivná, že by sa na takúto situáciu nepripravila? Naozaj by si nechala ujsť obrovské zisky kvôli hlúpej softvérovej chybe? Zrejme nie. DoorDash sa právne poistil pre takéto prípady a mnoho „spokojných zákazníkov“ môže na svoju chamtivosť doplatiť.

V podmienkach používania appky, ktoré každý používateľ prijme pri registrácii, sa totiž uvádza, že „skutočná“ cena produktu je tá, ktorá je uvedená pri ňom v aplikácii, a pokiaľ nastane nejaký problém pri platbe a zákazník zaplatí menej, firma môže rozdiel vymáhať.

To sú záväzné zmluvné podmienky, ktoré sa dajú použiť aj ako argument pred súdom. Nie je jasné, ako to bude prebiehať, je však isté, že DoorDash môže a bude vymáhať svoje peniaze. Našli sa aj takí ľudia, čo pri „platbe zadarmo“ použili neplatnú platobnú kartu, čo podľa zákonov USA predstavuje zločin podvodu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť