Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Apple chystá novinku. iPhone budeš môcť odomknúť aj s rúškom na tvári

Rúško si nebudeš musieť zložiť.


Rúška sa stali súčasťou nášho každodenného života a zdá sa, že tu s nami ešte nejaký čas ostanú. Preto začali vznikať aplikácie či operačné systémy, ktoré tento fakt zohľadňujú. Ako píše portál Macrumors, spoločnosť Apple pracuje na novej verzii operačného systému iOS 15.4, vďaka ktorému si budeš môcť odomknúť iPhone aj s rúškom na tvári. Podobná vychytávka už síce existovala, ale aby fungovala, boli potrebné hodinky Apple Watch.

Nebude potrebný sken celej tváre

Zástupcovia Apple ale uviedli, že iOS 15.4 bude o niečo odlišný. Systém sa totiž nebude zameriavať na celú tvár, ale len na oblasť očí. Prekážkou by nemali byť ani okuliare (pokiaľ, pravdaže, nepôjde o slnečné). Ľuďom tak tento spôsob môže výrazne uľahčiť prácu s mobilom bez toho, aby si museli rúško zložiť.

Shutterstock

Hoci je tento spôsob bezpečný, predstavitelia Apple uviedli, že ešte bezpečnejšie je klasické skenovanie celej tváre cez Face ID. Pre mnohých ale iste bude praktickejšia práve nová alternatíva. Treba ale upozorniť, že túto funkciu budú mať len novšie modely iPhonov (od iPhone 12 ďalej). Nový operačný systém sa momentálne nachádza vo fáze testovania.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť