Arachnofobici by radosť nemali. Žena našla pole posiate gigantickou sieťou pavučín

Príroda dokáže vykúzliť kadečo.

Predstav si toto: kráčaš si prírodou a zrazu si všimneš, že hnojisko vedľa poľa je prekryté bielym závojom. Odkiaľ sa len vzal? Prídeš bližšie a zrazu vidíš, že ide o dielo tisícok a tisícok malých pavúkov, ktoré sú všade okolo teba.

Toto sa nestalo niekde v Austrálii, kde sa všetok život vyvinul tak, aby ťa bol schopný zabiť alebo aspoň poriadne vystrašiť. Pavučinové pole sa nachádza pri Widdringtone v grófstve Northumberland. Aj „nudná“ anglická príroda môže ukrývať takéto prekvapenia, o čom sa presvedčila Angličanka Debs.

profimedia

Tisícky drobných pavúkov

Zvláštne je, že pavučiny museli vyrásť veľmi rýchlo. Debs tvrdí, že nezvyčajný úkaz sa objavil pri ceste, kadiaľ pravidelne chodí venčiť svojho psa. Najprv ju zarazilo, prečo niekto prikrýva kopu hnoja sieťou. Až keď prišla bližšie, uvidela, že sieť nebola vyrobená človekom…

Za prvého podozrivého považovala húsenice, pri pohľade zblízka však spozorovala tisíce a tisíce drobných pavúkov motajúcich sa zo strany na stranu. Debs zareagovala tak, ako sa od každého normálneho človeka očakáva – poriadne sa preľakla.

Keď prvotný šok ustúpi, uvedomíme si, že drobné pavúčiky človeku nemôžu ublížiť. To bol aj prípad Debs, ktorá si po chvíli všimla, že snehobiela sieť z dielne pavúkov je niečo neuveriteľne krásne. Scenériu si začala fotiť, ale nevydržala dlho. Podľa jej slov si pavúky vybrali miesto, ktorého aróma nie je práve najvábivejšia.

profimedia
profimedia
profimedia

Pravdepodobne ide o formu migrácie

Na čo vlastne pavúkom slúžia tieto rozsiahle koberce z vlákna? Ako najpravdepodobnejšia odpoveď sa javí, že ide o formu migrácie. Pavučiny slúžia pre pavúka ako malé rogalo, vďaka ktorému sa nechá odviať vetrom do neznámych končín, kde začne nový život. Biela pokrývka niekedy zakryje celé mesto.

Zdroj: profimedia.sk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Novodobé slová a frázy, ktoré začínajú liezť mnohým na nervy


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME