Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Aragorn tmavej pleti rozvíril internet. Niektorí nadávajú, iným zmena neprekáža

Aragorn tmavej pleti je súčasťou kartovej hry Magic: The Gathering.


Hracia karta zo známej série Magic: The Gathering spôsobila na sociálnych sieťach rozruch. Zobrazuje totiž Aragorna zo známeho fantasy príbehu Pán prsteňov. Lenže s tmavou farbou pleti. Informáciu o tom priniesol portál Insider.

Na obrázku môžeme vidieť Aragorna s mečom Anduril v ruke. Karta je súčasťou novej série The Lord of the Rings: Tales of Middle-earth. Ako asi tušíš, zobrazenie Aragorna fanúšikov poriadne spolarizovalo.

Jeden tábor sa vyjadril, že Aragorn s tmavou farbou pleti nezodpovedá predlohe J. R. R. Tolkiena, v ktorej má Aragorn „bledú, prísnu tvár“. Niektorí fanúšikovia uviedli, že s Magic: The Gathering končia. „Vďaka za pripomienku, prečo som s touto hrou skončil,“ napísal jeden z nich.

Iným fanúšikom to neprekáža

Potom sa ale objavil aj druhý tábor, ktorý tvrdí, že farba pleti nie je pri tejto postave podstatná. Viacerí ľudia tiež uznali výtvarnú kvalitu postavy. Spoločnosť Wizards of the Coast, ktorá publikuje sériu Magic: The Gathering, sa vyjadrila, že tolkienovskú sériu postavila na dvoch princípoch: diverzite a originálnosti.

„Pán prsteňov je o rôznych národoch Stredozeme, ktoré sa stretnú, aby bojovali proti Sauronovi,“ uviedla spoločnosť vo vyhlásení. „Silu pritom nachádzajú vo svojej rozmanitosti. Fanúšikovia z celého sveta si tieto príbehy a miesta už desaťročia užívajú a chceli sme, aby to táto súprava reflektovala.“


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.