Argentínsky vedec zistil, že v hlave máme neurón reagujúci len na Jennifer Aniston

Tak trošku sme to aj tak tušili

Kto by nepoznal slávnu americkú herečku s gréckymi predkami Jennifer Aniston. Zamilovali sme si ju už na začiatku 90. rokov, keď nás v poobedňajších hodinách po návrate zo školy zabávala ako Rachel Greenová v sitkome Priatelia. Roky však dokázali, že nie je skvelá len ako seriálová, ale aj ako filmová herečka. Určite si ju mnohí pamätajú z komédií ako Riskni to s Polly, Nie je z teba až tak paf či Marley a ja.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Jennifer_Anistonov%C3%A1#/media/File:JenniferAnistonHWoFFeb2012.jpg

Rodrigo Quian Quiroga zbožňuje Jennifer Aniston rovnako ako my všetci. Pôvodom Argentínčan, vyštudoval fyziku v Buenos Aires a doktorandský titul z aplikovanej matematiky získal na univerzite v nemeckom Lübecku. Predtým než sa zahniezdil v Leicestri, kde sa až doteraz venuje výskumom z oblasti neurológie a bioinžinierstva, pracoval aj na univerzitách v Kalifornii, Taliansku a Holandsku. V roku 2010 získal ocenenie za výskum v oblasti liečby epilepsie od American Epilepsy Society a v roku 2014 Rodriga zaradili medzi 10 najlepších britských vedcov. Dôvod, prečo ho však pozná široká verejnosť, je však iný.  

Tím vedcov z univerzity v Leicestri pod vedením profesora Rodriga publikoval článok, ktorý sa zaoberal princípmi zrakového vnímania a pamäťou. Objavili bunky, ktoré boli neskôr pomenované ako neuróny Jennifer Aniston. Tieto neuróny sa nachádzajú v ľudskom mozgu a zohrávajú kľúčovú úlohu v procese zapamätávania. Jeho výskum si získal pozornosť širokej verejnosti po celom svete a bol publikovaný vo významných svetových novinách, akými sú The New York Times, The Washington Post a Daily Mail.

https://media.giphy.com/media/Lq3ueCSWjnQPu/giphy.gif

Neurón Jennifer Aniston je špeciálnym typom neurónu, ktorý sa aktivuje pri pohľade na fotografiu slávnej herečky. Prekvapivou skutočnosťou je však fakt, že spomínaný neurón neprejavoval žiadnu aktivitu pri pohľade na iné svetové celebrity. Zaujímavé je, že Rodrigo objavil existenciu neurónu Jennifer Aniston pri jednom výskume, ktorý sa zaoberal epileptickými záchvatmi a ich vplyvom na ľudský mozog. Vieme, že epilepsia dokáže poškodiť rôzne časti mozgu, ale ešte stále netušíme ako určiť, ktoré časti mozgu sú poškodené a ako veľmi.

Bohužiaľ, hoci všetci máme v mozgu tento neurón, nie každý človek reaguje na fotografiu Jennifer. Pravdepodobne na ňu nereagujú tí, ktorí americkú herečku nepoznajú. Napriek tomu sa neurón Jennifer Aniston stal najznámejšou metaforou pre neuróny, ktoré sa aktivujú pri sústredení sa konkrétne úlohy.

Zdroj: le.ac.uk, medium.com,
Titulná fotka: medium.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Neľahký život introvertov, ktorí neznášajú socializáciu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME