Štvrtok 27.1.2022
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Austrálčan dostal zákaz opustiť Izrael na 8 000 rokov, kým nevyplatí alimenty bývalej manželke

Muž tvrdí, že sa stal prakticky väzňom.


44-ročný Austrálčan Noam Huppert má zakázané opustiť Izrael na neuveriteľných 8-tisíc rokov! Ako píše portál News, Huppert mal s manželkou dve deti. Keď sa rozviedli, Huppertova exmanželka sa odsťahovala späť do rodného Izraela. Huppert sa tam v roku 2012 presťahoval tiež, aby bol bližšie k svojim deťom.

Jeho bývalá ho ale dala na súd s tým, že jej na deti musí vyplácať alimenty v hodnote 5-tisíc šekelov (cca 1 412 eur) mesačne. A musí tak robiť až do doby, keď obe deti dovŕšia osemnásť rokov.

Shutterstock

Kým táto suma nebude splatená, má Huppert zákaz opustiť krajinu (a vzťahuje sa to aj na pracovné aktivity či dovolenky). Oficiálne ju bude môcť opustiť 31. decembra 9999 (ak dovtedy, pravdaže, neuhradí požadovanú sumu).

Z otca sa stal de facto väzeň

Huppert sa vyjadril, že je v Izraeli „prakticky väzňom a obeťou izraelského súdneho systému“. Tvrdí tiež, že rozhodne nie je jediný. Do pasce tohto bizarného zákona sa chytilo mnoho mužov. Podľa britskej novinárky Marianne Azizi ich môžu byť stovky.

Podobné zákony sa síce sem-tam stanú terčom kritiky, ale vo všeobecnosti panuje len malý tlak na to, aby ich Izrael zmenil. Azizi na túto tému napísala aj knihu a podľa jej slov sa muži voči týmto praktikám neozývajú. „Radšej trpia ticho a v hanbe. Táto téma je tabu,“ dodala.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť