Pri cestovaní do zahraničia sa niekedy stáva, že sa ťa domáci alebo ostatní turisti pýtajú odkiaľ si. Ty odpovieš, že zo Slovenska a v tom lepšom prípade sa na teba len divne pozrú a povedia: „Ty si z Československa?“. Ty na nich hodíš ešte divnejší pohľad a zopakuješ, že nie si z Československa, ale zo Slovenska. No „študovaní“ turisti sa len tak jednoducho nevzdajú a budú ti tvrdiť, že to je to isté. Hoci im pol hodinu budeš vysvetľovať, že Československo sa v roku 1993 rozdelilo a dnes existujú dva samostatné štáty, Česko a Slovensko, oni si aj naďalej budú tvrdiť svoje, veď to asi vedia lepšie než ty, čo zo Slovenska pochádzaš. V tom horšom prípade si budú myslieť, že si zo Slovinska a v najhoršom prípade o Slovensku, Československu či Slovinsku ani len nepočuli.
Aby sme o cudzincoch len zlé nehovorili, občas sa stane, že ťa niekto prekvapí znalosťou geografickej polohy Slovenska a vtedy ťa až zahreje pri srdiečku. Ešte viac ťa dojme, ak pozná naše hlavné mesto, športovca či nejakú známu osobnosť. Takýto človek je už tak na polovicu tvoj nový BFF.
Od tohto roka si však môžeš byť istý, že ak stretneš Austrálčana, bude na 100% vedieť, že Slovensko je plné stredovekých hradov, ľudí odetých v krojoch a ježkov! Hrady a ľudové kroje ešte vieš pochopiť, ale prečo práve ježkovia? Niežeby tieto malé potvorky na Slovensku nežili, ale nie je ničím výnimočným vidieť ježkov aj v iných európskych krajinách.
„Na vine“ je austrálska reklama na jedného poskytovateľa internetového pripojenia, ktorý využil rovnozvučnosť anglického slova „slow“, čiže pomalý, a prvej slabiky názvu našej krajiny. Chceli tým ukázať, že aj krajina, ktorá má slovo „slow“ v názve, má rýchlejší internet než Austrália.
Zdroj: youtube.com
Titulná fotka: wikipedia.org, pngimg.com