Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 22.6.2024
sk
Paulína
, Paula, Pavla
cz
Pavla

Austrália: Pozostatky nezvestného rybára sa našli v útrobách dvoch krokodílov

Krokodíly sú na tropickom severe Austrálie bežné, ale ich útoky na ľudí sú zriedkavé.


Telesné pozostatky muža, ktorý sa stratil počas rybačky na severe Austrálie, boli objavené v útrobách dvoch krokodílov, uviedla v stredu miestna polícia. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP.

Obeťou krokodílov je 65-ročný muž, ktorý sa v sobotu vybral so skupinou ďalších osôb na lov rýb v severnej časti austrálskeho štátu Queensland. Spoločníci ho začuli „veľmi hlasno kričať a nasledovalo veľké špliechanie vody“, povedal Mark Henderson, policajný inšpektor v meste Cairns.

Strážcovia národného parku Rinyirru (Lakefield) neskôr zastrelili dvoch krokodílov asi 1,5 kilometra od miesta, kde skupina lovila ryby. Jeden meral 4,2 metra, druhý 2,8 metra a v ich útrobách sa našli ľudské pozostatky, uviedla polícia.

Shutterstock

„Toto je krajina krokodílov. Ak ste vo vode, a najmä ak ste v Lakefielde, ktorý je vyhlásený špeciálne na ochranu krokodílov, mali by ste tam očakávať tieto zvieratá,“ povedal predstaviteľ štátu Queensland pre divokú prírodu Michael Joyce. Ľudí preto vyzval, aby sa mali na pozore.

Krokodíly sú na tropickom severe Austrálie bežné, ale ich útoky na ľudí sú zriedkavé. Od roku 1985, keď sa začali viesť úradné záznamy, je najnovší prípad len 13. smrteľným útokom krokodíla v Queenslande, uviedla stanica BBC News.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.