Utorok 24.5.2022
sk
Ela
, Vanesa
cz
Jana, Vanesa

Austrália uvalila ďalšie sankcie na Rusko a posiela vojenskú pomoc na Ukrajinu

Najnovšie sankcie sú zamerané na významných ruských podnikateľov, ako aj na vysokých vojenských a vládnych predstaviteľov.


Austrália uvalila nové sankcie a zákazy cestovania zamerané na najvyšších ruských predstaviteľov. Ako referuje spravodajský web CNN s odvolaním sa na austrálske ministerstvo zahraničných vecí, celkový počet sankcionovaných „jednotlivcov a subjektov“ od ruskej invázie na Ukrajinu sa „priblížil k 600“.

Najnovšie sankcie sú zamerané na významných ruských podnikateľov, ako aj na vysokých vojenských a vládnych predstaviteľov vrátane podpredsedu vlády Dmitrija Grigorenka, ministra hospodárstva Maxima Rešetnikova a vysokopostaveného ruského politika Alexandra Babakova. Na najnovších zoznamoch je aj generálplukovník Michail Mizincev, ktorý je zodpovedný za útoky na „nevinných civilistov“ vrátane „bombardovania divadla“ v Mariupoli.

„Toto posledné kolo sankcií nasleduje po objavení sa dôkazov o vojnových zločinoch spáchaných Ruskom v Buči a ďalších mestách v okolí Kyjeva, ktoré Austrália čo najdôraznejšie odsudzuje,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Austrália zároveň oznámila, že poskytuje Ukrajine ďalšie dodávky vojenskej pomoci, o ktorú počas prejavu v austrálskom parlamente požiadal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Nový balík obsahuje „taktické pasce, bezpilotné vzdušné a bezpilotné pozemné systémy, potraviny a zdravotnícky materiál“, uvádza sa vo vyhlásení kancelárie austrálskeho premiéra Scotta Morrisona.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť