Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Mýliť sa je ľudské, no niektoré chyby nezostanú bez pozornosti. Poriadneho prešľapu sa dopustila austrálska televízna spoločnosť Fox Sports. V jej zostrihu z ligových duelov v ragby sa objavila podobizeň Adolfa Hitlera.

Prešľap neostal bez povšimnutia

Keďže aj v Austrálii platí zákaz účasti divákov na tribúnach počas športových podujatí, vysielateľ sa rozhodol hľadisko upraviť digitálne tak, aby vyzeralo ako plné kartónových fanúšikov. Zatiaľ nie je známe, ako sa na tribúny dostala aj čiernobiela podobizeň nacistického diktátora, ktorý má na svedomí milióny obetí v 2. svetovej vojne.

Adolf nezostal bez povšimnutia verejnosti a televízia sa hneď stala terčom kritiky. Za židovskú obec v Austrálii vystúpil Alexander Ryvchin, právnik a komentátor médií, ktorý toto konanie ostro odsúdil a označil ho za „zľahčovanie kriminálnych činov Hitlera a nacistického režimu“.

Chybu si priznali

Moderátor programu, Matty Johns, sa plánuje verejne ospravedlniť počas najbližšej relácie vo štvrtok. Už v pondelok však uviedol: „Táto súčasť bola nechutná a úplne nevhodná. Uznávam, že to nebolo správne a ospravedlňujem sa našim divákom a každému, koho tento záber právom pohoršil či urazil.“

Vedenie televízie informovalo, že aktuálne skúma okolnosti, za akých sa podobizeň Adolfa Hitlera dostala na obrazovku, a chce urobiť všetky potrebné kroky, aby sa to už nikdy neopakovalo. „Úprimne sa ospravedlňujeme za tieto ofenzívne zábery,“ uvádza sa v stanovisku Fox Sports.

Zdroj: SITA / redakcia


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť