Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 7.12.2023
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Mýliť sa je ľudské, no niektoré chyby nezostanú bez pozornosti. Poriadneho prešľapu sa dopustila austrálska televízna spoločnosť Fox Sports. V jej zostrihu z ligových duelov v ragby sa objavila podobizeň Adolfa Hitlera.

Prešľap neostal bez povšimnutia

Keďže aj v Austrálii platí zákaz účasti divákov na tribúnach počas športových podujatí, vysielateľ sa rozhodol hľadisko upraviť digitálne tak, aby vyzeralo ako plné kartónových fanúšikov. Zatiaľ nie je známe, ako sa na tribúny dostala aj čiernobiela podobizeň nacistického diktátora, ktorý má na svedomí milióny obetí v 2. svetovej vojne.

Adolf nezostal bez povšimnutia verejnosti a televízia sa hneď stala terčom kritiky. Za židovskú obec v Austrálii vystúpil Alexander Ryvchin, právnik a komentátor médií, ktorý toto konanie ostro odsúdil a označil ho za „zľahčovanie kriminálnych činov Hitlera a nacistického režimu“.

Chybu si priznali

Moderátor programu, Matty Johns, sa plánuje verejne ospravedlniť počas najbližšej relácie vo štvrtok. Už v pondelok však uviedol: „Táto súčasť bola nechutná a úplne nevhodná. Uznávam, že to nebolo správne a ospravedlňujem sa našim divákom a každému, koho tento záber právom pohoršil či urazil.“

Vedenie televízie informovalo, že aktuálne skúma okolnosti, za akých sa podobizeň Adolfa Hitlera dostala na obrazovku, a chce urobiť všetky potrebné kroky, aby sa to už nikdy neopakovalo. „Úprimne sa ospravedlňujeme za tieto ofenzívne zábery,“ uvádza sa v stanovisku Fox Sports.

Zdroj: SITA / redakcia


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.