Austrálskej televízii sa podaril poriadny prešľap. Do prázdneho hľadiska usadila Adolfa Hitlera

Ešte nie je známe, kto môže za tento omyl.

Zdroj: Profimedia

Mýliť sa je ľudské, no niektoré chyby nezostanú bez pozornosti. Poriadneho prešľapu sa dopustila austrálska televízna spoločnosť Fox Sports. V jej zostrihu z ligových duelov v ragby sa objavila podobizeň Adolfa Hitlera.

Prešľap neostal bez povšimnutia

Keďže aj v Austrálii platí zákaz účasti divákov na tribúnach počas športových podujatí, vysielateľ sa rozhodol hľadisko upraviť digitálne tak, aby vyzeralo ako plné kartónových fanúšikov. Zatiaľ nie je známe, ako sa na tribúny dostala aj čiernobiela podobizeň nacistického diktátora, ktorý má na svedomí milióny obetí v 2. svetovej vojne.

Adolf nezostal bez povšimnutia verejnosti a televízia sa hneď stala terčom kritiky. Za židovskú obec v Austrálii vystúpil Alexander Ryvchin, právnik a komentátor médií, ktorý toto konanie ostro odsúdil a označil ho za „zľahčovanie kriminálnych činov Hitlera a nacistického režimu“.

Chybu si priznali

Moderátor programu, Matty Johns, sa plánuje verejne ospravedlniť počas najbližšej relácie vo štvrtok. Už v pondelok však uviedol: „Táto súčasť bola nechutná a úplne nevhodná. Uznávam, že to nebolo správne a ospravedlňujem sa našim divákom a každému, koho tento záber právom pohoršil či urazil.“

Vedenie televízie informovalo, že aktuálne skúma okolnosti, za akých sa podobizeň Adolfa Hitlera dostala na obrazovku, a chce urobiť všetky potrebné kroky, aby sa to už nikdy neopakovalo. „Úprimne sa ospravedlňujeme za tieto ofenzívne zábery,“ uvádza sa v stanovisku Fox Sports.

Zdroj: SITA / redakcia

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Na zázname štartu rakety od SpaceX vidno podivné objekty. Ide o mimozemšťanov?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME