Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Austrálski policajti taserom spacifikovali dôchodkyňu s nožom

Žena vo veku 95 rokov si pri páde vážne poranila hlavu.


Austrálski policajti spacifikovali taserom 95-ročnú dôchodkyňu, ktorá sa k nim za pomoci chodúľky pomaly približovala s nožom v ruke. V piatok to potvrdila austrálska polícia, informuje TASR podľa správy agentúry AFP.

K incidentu došlo ešte v stredu v zariadení opatrovateľskej služby neďaleko Sydney. Dôchodkyňa Claire Nolanová je po konfrontácii v kritickom stave, uviedol predstaviteľ polície v austrálskom štáte Nový Južný Wales Peter Cotter. Dodal, že incident je predmetom vyšetrovania.

shutterstock

Dôchodkyňa sa podľa jeho slov blížila k policajtom „pomalým tempom“, no v ruke držala nôž. Opatrovatelia a policajti staršiu pani niekoľko minút vyzývali, aby nôž pustila. Keďže ich však neuposlúchla, jeden z policajtov ju spacifikoval taserom, priblížil Cotter. Dôchodkyňa následne podľa polície spadla a udrela si hlavu.

Miestne médiá uviedli, že Nolanová trpí demenciou. Celý incident zachytili telové kamery policajtov. Tieto zábery však z dôvodu prebiehajúceho vyšetrovania nemôžu byť zverejnené, uviedol Cotter.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje