Austrálsku farmárku „napadla“ myš. V spánku jej začala hrýzť očnú buľvu

Austrália sa trápi s problémom premnožených myší.

Zdroj: Shutterstock

Myši sú síce na prvý pohľad celkom roztomilé zvieratká, ale je faktom, že u ľudí sa netešia príliš veľkej obľube. Hryzú, roznášajú choroby a ničia úrodu. A na reputácii im nepridal ani prípad spred niekoľkých dní, ktorý sa odohral v Austrálii. Ako píše portál LADbible, austrálska farmárka musela byť po „útoku“ myši hospitalizovaná!

Že si nevieš predstaviť, ako by malý hlodavec mohol ohroziť dospelého človeka? No, zdá sa, že aj to je možné. Žena sa totiž v noci zobudila na to, že jej myš obhrýza očnú buľvu! Ani zďaleka pritom nejde o ojedinelý prípad, skôr len o špičku ľadovca. Vidiecke oblasti Austrálie sa totiž už dlhšiu dobu boria s premnoženými myšami.

Ničia všetko, čo im príde do cesty

Za ich populačný boom môžu výdatné dažde, ktoré síce zmiernili sucho, ale spôsobili, že populácia myší sa dramaticky zvýšila. Podobné „útoky“ tak nie sú ničím neobvyklým. Farmárovi Mickovi Harrisovi myš uprostred noci hrýzla ucho, našťastie si tento prípad nevyžiadal lekársku starostlivosť.

Shutterstock

Iní ale také šťastie nemali a museli navštíviť nemocnicu. Problém ale je, že myši sa motajú aj v nich a hryzú pacientov. Nevrhajú sa pritom len na ľudí, ale aj na iné predmety. Shirilee Jackson povedala, že horda myší narobila na jej aute hotovú pohromu. Rozhryzené pásy, detské sedadlo či ohrievacia jednotka, to všetko padlo za obeť nenažraným hlodavcom. Okrem toho prehryzávajú aj elektrické káble.

Farmári majú hlavu v smútku, keďže myši im ničia aj polia s úrodou. Pre premnožené myši museli dokonca evakuovať aj 400 väzňov a 200 dozorcov z väznice vo Wellingtone, keďže hlodavce sa dostali aj tam. Odhaduje sa, že vyčíslené škody spôsobené týmito drobnými potvorami sa šplhajú k jednej miliarde dolárov. Vláda prisľúbila postihnutým farmárom finančnú pomoc a zamerala sa tiež na boj proti samotným myšiam. Ľudia si tak môžu v zľave kúpiť jedy či pasce na myši.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Emocionálna nálož. Ľudia sa podelili o 20 filmov, ktoré stačí vidieť iba raz


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME