Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 4.12.2023
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Austrálsky farmár naučil šoférovať svojho psíka. Pomáha mu tak pri práci

Psík si veľmi rýchlo osvojil základy šoférovania.


Za volantom jej to ide veľmi dobre! Sučka Jacka Russella menom Lexie má za sebou niekoľko lekcií o tom, ako šoférovať auto, píše portál LADbible. Jej majiteľ Cam Zschech ju zásadám šoférovania učí na rodinnej farme v austrálskom meste Hamilton.

„Nedávno sme jazdili pozdĺž cesty a presúvali sme nejaké ovce, išli sme len tak na voľnobeh,“ spomína Cam. „Tak mi napadlo, že máme trochu času – prečo by som teda nemohol Lexie naučiť jazdiť?“

YouTube video

Talentovaná vodička

Ako dodal, Lexie pre túto činnosť ukázala prirodzený talent. A hoci kvôli svojej malej veľkosti má občas so šoférovaním problémy, Cam jej vždy podá pomocnú ruku. Keď auto necháva pohybovať sa pomalým tempom, Lexie jeho riadenie bez problémov zvláda. Cam ju dokonca niekedy necháva za volantom úplne samú, zatiaľ čo sedí na zadnom sedadle a rozdeľuje zvieratám seno. „Občas sa nakloní dopredu a sem-tam dokonca zatrúbi. Je to výborný ovčiarsky pes,“ prezradil.

Uviedol tiež, že Lexie je neoddeliteľnou súčasťou ich rodinnej farmy. Ešte ako šteniatko prežila ťažký stret s veľkou ovcou, z ktorého si odniesla zranenie. Napokon sa ale zotavila a Cam si ju dnes nevie dostatočne vynachváliť. Videá a obrázky, ktoré zachytávajú Lexie za volantom, sa na internete stali mimoriadne populárnymi a bavia mnohých divákov.

Shutterstock

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.