Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Austrálsky farmár naučil šoférovať svojho psíka. Pomáha mu tak pri práci

Psík si veľmi rýchlo osvojil základy šoférovania.


Za volantom jej to ide veľmi dobre! Sučka Jacka Russella menom Lexie má za sebou niekoľko lekcií o tom, ako šoférovať auto, píše portál LADbible. Jej majiteľ Cam Zschech ju zásadám šoférovania učí na rodinnej farme v austrálskom meste Hamilton.

„Nedávno sme jazdili pozdĺž cesty a presúvali sme nejaké ovce, išli sme len tak na voľnobeh,“ spomína Cam. „Tak mi napadlo, že máme trochu času – prečo by som teda nemohol Lexie naučiť jazdiť?“

Talentovaná vodička

Ako dodal, Lexie pre túto činnosť ukázala prirodzený talent. A hoci kvôli svojej malej veľkosti má občas so šoférovaním problémy, Cam jej vždy podá pomocnú ruku. Keď auto necháva pohybovať sa pomalým tempom, Lexie jeho riadenie bez problémov zvláda. Cam ju dokonca niekedy necháva za volantom úplne samú, zatiaľ čo sedí na zadnom sedadle a rozdeľuje zvieratám seno. „Občas sa nakloní dopredu a sem-tam dokonca zatrúbi. Je to výborný ovčiarsky pes,“ prezradil.

Uviedol tiež, že Lexie je neoddeliteľnou súčasťou ich rodinnej farmy. Ešte ako šteniatko prežila ťažký stret s veľkou ovcou, z ktorého si odniesla zranenie. Napokon sa ale zotavila a Cam si ju dnes nevie dostatočne vynachváliť. Videá a obrázky, ktoré zachytávajú Lexie za volantom, sa na internete stali mimoriadne populárnymi a bavia mnohých divákov.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť