Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 12.7.2024
sk
Nina
cz
Bořek

Hostinec v austrálskom vnútrozemí musel zakročiť proti neotesaným návštevníkom a zakázal im vstup. Nevyslúžili si to však ľudia, ale emu hnedé, ktoré sa tam „zle správali“. V súčasnosti je tak pred podnikom v mestečku Yaraka v štáte Queensland, ktoré má 18 stálych obyvateľov, zábrana, aby tieto veľké nelietavé vtáky, ktoré sú schopné urobiť pre potravu čokoľvek, nerobili vo vnútri neporiadok.

K razantnému kroku pristúpil krčmár Chris Gimblett po tom, čo minulý týždeň párik emu – Carol a Kevin – zistili, že dokážu vyjsť po predných schodoch Yaraka Hotelu, ktorý je jediným hostincom v mestečku. „Naučili sa vyjsť po predných schodoch hotela, čo spôsobilo pár problémov,“ povedal Gimblett poukazujúc na veľké množstvo odpadu.

Gepostet von news.com.au am Montag, 27. Juli 2020

Pred vstupom do hostinca ich má zastaviť lano

Preto na vrch schodov pripevnil lano, ktoré zatiaľ slúži ako efektívna zábrana, keďže neporiadne emu ešte nevedia, ako sa cezeň dostať. Zákazníkov hostinca upozorňuje značka, ktorá im radí, aby po príchode dali lano naspäť na miesto, pretože „emu sú z tohto podniku vypovedané za zlé správanie sa“.

Austrálske hostince mávajú vo vnútri papagáje, ale emu nie sú vtáky, ktoré by dokázali žiť vo vnútri. „Keď sa emu nastrašia, utekajú vpred, ale pozerajú sa dozadu, takže nevidia, kam idú, a tu môže nastať chaos. Narážajú do všetkého,“ vysvetlil Gimblett.

Zákazníkom kradli jedlo a pitie

Návštevníkov karavanového parku v Yarake viackrát prekvapilo, čo všetko sú emu schopné spraviť, aby sa dostali k jedlu, povedal Gimblett s tým, že dokážu uchmatnúť osmažené vajce z taniera či strčiť hlavu cez dvere karavanu a vďaka dlhému kroku ukradnúť aj hrianku z hriankovača. „Ak máte hrnček s kávou na stolíku pri dverách, vypijú ju, bez toho, aby rozliali. Iba zistíte, že máte prázdny hrnček. Sú ako žravé stroje,“ dodal.

V Yarake bolo svojho času osem emu, po tom čo v roku 2018 miestny obyvateľ zachránil vajíčka z prázdneho hniezda. Všetky okrem Carol a Kevina však odišli, zrejme hľadať si partnerov.

Gepostet von news.com.au am Montag, 27. Juli 2020

Gepostet von news.com.au am Montag, 27. Juli 2020

Zdroj: SITA / úprava redakcie


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.