Austrálsky hostinec zakázal vstup pre emu za ich zlé správanie sa

Vo vstupe do podniku veľkým nelietavým vtákom bráni lano.

Zdroj: Profimedia

Hostinec v austrálskom vnútrozemí musel zakročiť proti neotesaným návštevníkom a zakázal im vstup. Nevyslúžili si to však ľudia, ale emu hnedé, ktoré sa tam „zle správali“. V súčasnosti je tak pred podnikom v mestečku Yaraka v štáte Queensland, ktoré má 18 stálych obyvateľov, zábrana, aby tieto veľké nelietavé vtáky, ktoré sú schopné urobiť pre potravu čokoľvek, nerobili vo vnútri neporiadok.

K razantnému kroku pristúpil krčmár Chris Gimblett po tom, čo minulý týždeň párik emu – Carol a Kevin – zistili, že dokážu vyjsť po predných schodoch Yaraka Hotelu, ktorý je jediným hostincom v mestečku. „Naučili sa vyjsť po predných schodoch hotela, čo spôsobilo pár problémov,“ povedal Gimblett poukazujúc na veľké množstvo odpadu.

Gepostet von news.com.au am Montag, 27. Juli 2020

Pred vstupom do hostinca ich má zastaviť lano

Preto na vrch schodov pripevnil lano, ktoré zatiaľ slúži ako efektívna zábrana, keďže neporiadne emu ešte nevedia, ako sa cezeň dostať. Zákazníkov hostinca upozorňuje značka, ktorá im radí, aby po príchode dali lano naspäť na miesto, pretože „emu sú z tohto podniku vypovedané za zlé správanie sa“.

Austrálske hostince mávajú vo vnútri papagáje, ale emu nie sú vtáky, ktoré by dokázali žiť vo vnútri. „Keď sa emu nastrašia, utekajú vpred, ale pozerajú sa dozadu, takže nevidia, kam idú, a tu môže nastať chaos. Narážajú do všetkého,“ vysvetlil Gimblett.

Zákazníkom kradli jedlo a pitie

Návštevníkov karavanového parku v Yarake viackrát prekvapilo, čo všetko sú emu schopné spraviť, aby sa dostali k jedlu, povedal Gimblett s tým, že dokážu uchmatnúť osmažené vajce z taniera či strčiť hlavu cez dvere karavanu a vďaka dlhému kroku ukradnúť aj hrianku z hriankovača. „Ak máte hrnček s kávou na stolíku pri dverách, vypijú ju, bez toho, aby rozliali. Iba zistíte, že máte prázdny hrnček. Sú ako žravé stroje,“ dodal.

V Yarake bolo svojho času osem emu, po tom čo v roku 2018 miestny obyvateľ zachránil vajíčka z prázdneho hniezda. Všetky okrem Carol a Kevina však odišli, zrejme hľadať si partnerov.

Gepostet von news.com.au am Montag, 27. Juli 2020

Gepostet von news.com.au am Montag, 27. Juli 2020

Zdroj: SITA / úprava redakcie

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Fázy vo vzťahu, po odhalení ktorých už niet cesty späť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME