Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

Austrálsky vedec tvrdí, že vyriešil záhadné prípady zmiznutí v Bermudskom trojuholníku. Čo za ne môže?

Je záhada Bermudského trojuholníka navždy vyriešená?


O tajomnom Bermudskom trojuholníku počul zrejme každý. Táto oblasť sa nachádza v Atlantickom oceáne medzi Bermudami, Portorikom a Floridou. Podľa rôznych tvrdení sa v nej už mnoho rokov záhadne strácajú lode či lietadlá.

Zástancovia paranormálnych javov tvrdia, že v danej časti oceánu sú aktívni mimozemšťania, prípadne, že sa tam nachádza brána do inej dimenzie. Ako ale píše portál Unilad, možno existuje aj úplne racionálne vysvetlenie. Austrálsky vedec Karl Kruszelnicki zo Sydney University totiž tvrdí, že záhadu Bermudského trojuholníka vyriešil.

Podľa neho nejde o žiadne nadprirodzené fenomény, ale skôr o kombináciu zlého počasia a ľudskej chyby. Kruszelnicki uviedol, že danou oblasťou prechádza veľa lodí či lietadiel, nie je preto zvláštne, že dochádza aj k nehodám.

Pri takých vysokých počtoch by skôr bolo zvláštne, ak by k nim nedochádzalo. „Podľa organizácie Lloyd’s of London a americkej námornej stráže je počet zmiznutí v Bermudskom trojuholníku približne rovnaký ako kdekoľvek na svete,“ podotkol odborník.

Zmiznutie piatich lietadiel

Jedným z najznámejším prípadom v tejto oblasti je zmiznutie piatich lietadiel, ku ktorému došlo v roku 1945. Nikdy sa nepodarilo nájsť ich trosky, ani posádku. Kruszelnicki povedal, že za zmiznutie lietadiel môžu vysoké vlny, ktoré v tejto oblasti dosahujú až 15 metrov.

Shutterstock

Mohlo by ťa zaujímať:

Pravda či výmysel? Je Bermudský trojuholník naozaj miestom, kde sa strácajú lode a lietadlá?

Zdôraznil tiež, že celej letke velil len jeden skutočne skúsený pilot, čo zvyšovalo možnosť ľudského pochybenia. A to, že sa nenašli žiadne pozostatky? Ani to podľa experta nie je nič zvláštne. Oceán je v časti Bermudského trojuholníka nesmierne hlboký, a teda ťažko dostupný.

Kruszelnicki sa teda (spolu s ďalšími vedcami) domnieva, že fámy o Bermudskom trojuholníku boli vytvorené umelo a treba za nimi hľadať ľudskú túžbu po senzáciách a nadprirodzene.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť