Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Autá sa na most cez Váh v Hlohovci vrátia najneskôr 30. novembra

Cestný most pre vážne technické problémy uzavreli 30. marca tohto roku, vodiči sú odvtedy odkázaní na obchádzky cez Sereď alebo Piešťany.


Autá sa na most cez Váh v Hlohovci vrátia najneskôr 30. novembra. Informoval o tom predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič s tým, že ide o dohodu so zhotoviteľom prebiehajúcej rekonštrukcie mosta. Už čoskoro sa podľa Viskupiča začne jeho rozširovanie, výsledkom budú plnohodnotné chodníky aj cyklochodníky.

Práce na rekonštrukcii najväčšieho cestného mosta v kraji za približne 5,5 milióna eur sa začali ešte vo februári. Pre zistené závažné poruchy na jeho pilieroch most 30. marca tohto roku uzavreli pre automobilovú dopravu, cyklistov aj chodcov. Autá sú odvtedy odkázané na obchádzky cez Sereď alebo cez Piešťany. Chodci sa mohli na most vrátiť až 20. júla, stavbári pre nich vyčlenili koridor, ktorým sa dá dostať na druhú stranu Váhu. Cyklisti a kolobežkári musia pred mostom zosadnúť zo svojich dopravných prostriedkov a pokračovať ako chodci.

TASR

Most na ceste II/513 v Hlohovci je takmer 350 metrov dlhý a 11,8 metra široký. Postavený bol v rokoch 1962 – 1964, pred dvoma rokmi z neho pre problémy so statikou vylúčili nákladnú dopravu nad 12 ton.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť