Autor predlohy seriálu Game of Thrones prezradil, prečo mu trvá tak dlho dokončiť novú knihu

George R. R. Martin plánuje zavŕšiť svoju ságu ešte dvomi knihami. Dočkáme sa tej predposlednej už tento rok?

George R. R. Martin patrí k najobľúbenejším a najslávnejším fantasy spisovateľom súčasnosti. Na motívy jeho epickej série A Song of Ice and Fire vznikol úspešný seriál Game of Thrones z dielne HBO. Sága zatiaľ obsahuje päť rozsiahlych kníh, pričom Martin oznámil, že budú nasledovať ešte dve ďalšie.

Spisovateľ momentálne pracuje na šiestej časti, ktorá ponesie názov The Winds of Winter. Kedy sa jej však dočkáme? To zatiaľ netuší nikto a zrejme ani samotný George R. R. Martin. Pravda, ten nikdy nepatril k autorom, ktorí by bez rozmyslu chŕlili jednu knihu za druhou.

Obzvlášť, čo sa týka A Song of Ice and Fire, je 70-ročný spisovateľ veľmi dôsledný a pokiaľ nie je sto percentne spokojný so svojím výkonom, tak sa dá čakať, že bude text stále a stále vylepšovať. Veľké časové rozostupy k jeho ságe vždy patrili, koniec-koncov medzi tretím dielom A Storm of Swords a štvrtou časťou A Feast of Crows je rozostup celých päť rokov.

Ďalších šesť Martinovi trvalo, kým dopísal zatiaľ najnovšiu časť A Dance with Dragons (vyšla v roku 2011). Na The Winds of Winterfanúšikovia čakajú viac ako sedem rokov. Martin podľa svojich slov chápe ich frustráciu, keďže k nej v minulosti viackrát prispel tým, že odhadol dokončenie nového románu až príliš optimisticky.

https://en.wikipedia.org/wiki/George_R._R._Martin

„Chápem, tých, ktorí sú na mňa nahnevaní,“ povedal Martin. „Sám som chcel, aby tá kniha bola hotová. Už pred štyrmi rokmi!“ Rozpísaný román mu údajne zabezpečil niekoľko bezsenných nocí a k písaniu si vždy sadá s búšiacim srdcom.

Už dávnejšie sa rozhodol nedávať žiadne konkrétne dátumy vydania. Keď bude kniha hotová, tak bude hotová, zhrnul to pred niekoľkými rokmi. Zároveň dodal, že písanie je preňho stále náročnejšie, okrem iného aj preto, lebo seriál Game of Thrones je neuveriteľne populárny.

Seriál získal obrovskú popularitu na celom svete, knihy sú tiež veľmi populárne a dobre hodnotené… ale vždy, keď si sadnem k písaniu, som veľmi ostražitý a stále mám na mysli, že musím napísať niečo skvelé. A snažiť sa písať s touto myšlienkou vytvára veľký tlak, prezradil Martin a dodal, že práca na The Winds of Winter je ťažká aj z toho dôvodu, že príbeh sa neskutočne rozvinul a skomplikoval. Bojujem s tým už niekoľko rokov, povedal spisovateľ.

https://www.denofgeek.com/us/tv/game-of-thrones/257456/game-of-thrones-season-8-release-date-spoilers-episodes-cast-news-finale-story

Nie je to ani tak román, ako skôr tucet románov, každý s iným hrdinom a inými vedľajšími postavami, záporákmi, spojencami a milencami. A všetko sa to zároveň hýbe dopredu a je to veľmi komplexné. Písanie je teraz pre mňa naozaj veľkou výzvou, zakončil.

Martin sa zároveň vzdal všetkých editorských projektov, ako aj práce na iných prózach, kým konečne nedoručí The Winds of Winter. Podľa posledných informácií sa dokonca zašil na svojej chate, kde sa plánuje plne venovať písaniu.

Posledná séria Game of Thrones uzrie svetlo sveta tento apríl. Už teraz je však jasné, že novú knihu ságy mať k dispozícii nebudeme. Samotný Martin odhaduje, že kniha by sa mohla v kníhkupectvách objaviť v roku 2020, prípadne neskôr. V každom prípade si vychutnajte aspoň trailer k poslednej sérii seriálovej adaptácie.

Zdroj: www.vice.com, www.indiewire.com
Titulná fotka: HBO

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vlastnosti a činnosti, ktoré ženy robia a mužov zaručene rozčúlia


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME