Autor videa s Vibing Cat porozprával, ako vzniklo jedno z najlepších memes roka

Iróniou je, že mačička Minette si v skutočnosti nemôže vychutnať žiadnu hudbu – je totiž hluchá.

Zdroj: Bilal Gö[email protected]

Jedným z najúspešnejších memes roka 2020 sa stalo video bielej mačky, ktorá natriasa hlavou v rytme hudby. Už krátko po vzniku originálneho videa v apríli sa remixy rozšírili po celom internete. Čo vieme o tejto zvieracej hviezde a ako vznikol ikonický klip?

Biela mačka je na internete známa pod menami Vibing Cat alebo CatJAM. V uplynulých mesiacoch zrejme neunikla žiadnemu fanúšikovi memes. Mnohí z nás ju mali možnosť vidieť vo videu, v ktorom si vychutnáva majstrovstvo tureckého bubeníka Bilala Göregena.

Začiatky ako emoji na Twitchi

Počas leta popularite mačky veľmi prospelo, že sa rozšírila ako emoji na Twitchi. Pod názvom CatJAM ju začalo používať vyše 12 600 kanálov. Vibing Cat si v tom čase obľúbili používatelia takmer všetkých sociálnych sietí, ktorí sa vo veľkom pustili do tvorby memes.

@micklagi

⚠️FIRST VIDEO OF CATJAM EVER⚠️ #catjam #vibingcat #catvibe #catmeme #catmemes

♬ son original – Mick Lagi

Mačka je v skutočnosti hluchá

Redaktori z webu Know Your Meme skontaktovali Micka Lagiho, autora pôvodného videa, ktorému vďačíme za meme. Mick vysvetlil, ako klip vznikol a predstavil aj mačaciu hviezdu – biela mačka sa volá Minette a v skutočnosti je hluchá!

@micklagi

NEW VIDEO ALERT!! The VIBIN CAT is BACK!! Don’t let this flop!! #vibincat #catmeme #cat #fyp #dancingcat #foryou #vibingcat #vibin #techno

♬ I Wanna Dance – Jonas Blue

Odhalenie tvorby známeho videa

Ironicky – mačka, ktorá sa stala tvárou memes, reagujúcich na rôzne hudobné diela, si v skutočnosti žiadnu hudbu nemôže vychutnať. Mick potvrdil, že za mačkin pohyb hlavou sú zodpovedné jeho ruky. Minette je veľmi prítulná a ochotne sa nechá stískať, takže takáto manipulácia jej vôbec neprekážala.

Takúto popularitu nečakal

V čase vzniku videa, ktoré sa stalo fenoménom, sa o Minette staral Mickov kamarát Kevin. Žiaľ, Kevin musel kvôli alergii svojho dieťaťa nájsť mačke nový domov. Veľký fanúšik memes Mick priznal, že úspech videa ho skutočne zaskočil.

Ľutuje, že sa mu popularitu Vibing Cat nepodarilo speňažiť, zároveň si ale uvedomuje, že ako každé populárne meme sa stala „kolektívnym vlastníctvom internetu“.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otec pretvára neobratné detské kresby svojho syna na strhujúce fantasy výjavy


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME