Autori Pokémon GO prichádzajú s hrou zo sveta Harryho Pottera. Čaká nás ďalší herný megahit?

Ďalšia lahôdka pre milovníkov čarodejníckeho sveta J. K. Rowlingovej.

Zdroj: Niantic, Inc., WB Games

Mobilný gaming býva často zosmiešňovaný a považovaný za hlúpu zábavu pre masy, ktorá sa nikdy nevyrovná „serióznemu“ gamingu počítačového a konzolového sveta. Stačí si ale pozrieť čísla, aké hry na mobily dokážu zarobiť a počty hráčov, a je hneď jasné, že ich treba brať vážne.

Pokémon Go bol spustený v júli 2016 a spôsobil malú revolúciu – na internete to chvíľami vyzeralo, že nič iné ako Pokémoni neexistuje, a v skutočnosti tento svet patrí im. Hra z dielne spoločnosti Niantic dokázala fenomenálnym spôsobom využiť technológiu rozšírenej reality (augumented reality), ktorá stiera rozdiely medzi virtuálnym a skutočným svetom.

Niantic sa spojil s Warner Bros, aby priniesol titul Harry Potter: Wizards Unite. Rovnako ako Pokémon Go, aj Wizards Unite je hra s rozšírenou realitou, ktorá prináša mágiu sveta J. K. Rowlingovej priamo do ulíc našich miest. Wizards Unite má svetovú premiéru 21.6., takže už by mala byť dostupná pre mobilné zariadenia aj na Slovensku.

Harry Potter: Wizards Unite | Calling All Wizards

Mysterious traces of magic have been continuing to appear. Your help is needed! wizardsunite.com

Gepostet von Harry Potter: Wizards Unite am Montag, 13. Mai 2019

Hra má príbeh, ktorý asi aj tak nikoho nezaujíma. Čarodejnícky svet bol zasiahnutý veľkou pohromou. Magické artefakty, osoby a zvieratá, známe zo sveta Harry Potter a Fantastické zvery, sa začnú objavovať vo svete trapkov, ktorí nevedia čarovať – teda nás. Hra ti umožní prestať byť trapkom a stať sa čarodejníckym agentom a dopomôcť k náprave situácie.

Gepostet von Harry Potter: Wizards Unite am Donnerstag, 20. Juni 2019

Hráč má na výber z troch povolaní – Auror, Magizoologist a Professor. Každé z povolaní má, samozrejme, odlišné schopnosti, ktoré definujú herný štýl nielen pri sólovej akcii, ale predovšetkým v kooperatívnom multiplayeri. Wizards Unite umožní hráčom spájať sa do tímov a spoločnými silami čeliť náročnejším hrozbám a výzvam.

Či sa podarí Harry Potter: Wizards Unite spôsobiť rovnakú hystériu, ako sa to pred tromi rokmi podarilo Pokémonom, závisí hlavne od toho, či sa vývojárom podarí priniesť dostatok noviniek, ktorou by tieto dva tituly odlíšili. Hráči nesmú mať pocit, že hrajú preskinovaných Pokémonov. Harry Potter má milióny fanúšikov po celom svete, takže sa dá čakať, že veľa z nich si hru skúsi aspoň zo zvedavosti. Dá sa povedať, že ak Niantic niečo nepokašle (nefungujúce servery), tak je Wizards Unite odsúdený na úspech.

Zdroje: wikipedia.org, twitter.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 vecí, ktoré všetci na lete neznášame, aj keď ho máme radi

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME