Avatar 2 a 3 skončili svoju náročnú produkciu. Druhý diel dorazí do našich kín budúci rok

Epická sága Jamesa Camerona bude mať celkovo päť dielov. Na dvoch nových pokračovaniach sa už práce skončili.

Asi vám je známe, že režisér James Cameron posledné roky usilovne pracuje na pokračovaniach svojho sci-fi hitu Avatar z roku 2009. Režisér sa nechal počuť, že nám doručí rovno štyri ďalšie časti, pričom tá druhá by si mala svoju premiéru odbiť koncom roka 2020. Podľa magazínu The Independent sa konečne náročná produkcia Avatara 2 a 3 skončila.

Herečka Sigourney Weaver ubezpečila všetkých fanúšikov, že dlhé čakanie na pokračovania má svoj dôvod, diváci sa rozhodne majú na čo tešiť a z kín určite nebudú odchádzať sklamaní.

Podľa informácií z minulých mesiacov by druhý diel mal niesť podtitul The Way of Water a tretí The Seed Bearer, ale štúdio zatiaľ tieto špekulácie nepotvrdilo. Medzi fanúšikmi sa po oznámení týchto názvov navyše zdvihla pomerne silná vlna negatívnych reakcií, takže tvorcovia ich možno ešte prehodnotia.

Twentieth Century Fox

Prvý diel vstúpil do kín v roku 2009, hoci Cameron mal nápad na film už v roku 1994. Avatar nám vyrozprával strhujúci príbeh o konflikte dvoch odlišných civilizácií, a síce ľudí a obyvateľov vzdialenej planéty Pandory. Ľudia na planéte objavia mimoriadne vzácny minerál a chystajú sa Pandoru kolonizovať. Jej pôvodní obyvatelia to však nemienia dopustiť.

Filmu sa darilo u kritikov aj divákov a išlo o ohromný megahit. Počas svojej púte po kinách sa jeho tržby vyšplhali takmer k 3 miliardám dolárov. Pokiaľ započítame infláciu, tak Avatar dokonca predbehol aj Cameronov hit Titanic.

Dodnes je tak tento mix fantasy a sci-fi najzárobkovejším filmom histórie. Sme veľmi zvedaví, či sa režisérovi podarí nadviazať na úspešnosť jednotky. Predsa len, od jej premiéry ubehlo už takmer 10 rokov, takže je otázkou, či bude fenomén Avatara stále rovnako dobre rezonovať.

Ale úprimne povedané, ak má nejaká snímka naozaj potenciál zosadiť prvého Avatara, bude to zrejme práve jej pokračovanieDruhý diel by mal do kín vstúpiť 18. decembra 2020 a tretieho sa dočkáme 17. decembra 2021.

Twentieth Century Fox

Zdroj: dailymail.co.uk
Titulná fotka: 20th Century Fox

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa delia o trápne hlúposti, ktoré vyparatili v stave najvyššej opitosti

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME