Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Veľkou súčasťou tejto pandémie bolo odlúčenie a pocit samoty. Nielenže sme vyše roka poriadne nevideli svojich priateľov, kolegov (to sa dá občas oželieť) a známych, mnohí ľudia ostali kompletne odstrihnutí od svojich rodín. Ak bývali v inom okrese či dokonca štáte, jednoducho mali smolu. Mohli spolu tak maximálne telefonovať a dúfať, že celá táto katastrofa čo najskôr pominie.

Najhoršie to bolo s malými deťmi. Predsa len, dospelý človek sa za rok zas tak radikálne nezmení – možno trochu priberie, možno mu z pobytu medzi štyrmi stenami a hádok o poslednú rolku toaletného papiera decentne prepne, ale inak žiadna dráma. Ale bábätko? To rastie ako z vody, dnes je o polovicu väčšie, ako bolo včera a za rok je z neho prakticky úplne nový človiečik.

Shutterstock

Táto láskavá babka sa však na to snažila pozerať z tej lepšej stránky. Hoci jej bolo nepochybne veľmi ľúto, že svoje prvorodené vnúča nemôže poriadne vystískať a vraziť mu na líčko jednu poriadne ulepenú pusinu, rozhodla sa čas tráviť zmysluplne. A trénovať. Ako presne sa dá trénovať na stretnutie s vnúčatkom? Nuž, čítaj ďalej a pochopíš.

Keď nie je bábätko, zastúpi ho ryža

„Moja mama kvôli pandémii ešte nevidela svoje prvé vnúča, ale tak sa naň teší, až trénuje, ako ho bude nosiť na rukách, s 5-kilovým vrecom ryže,“ píše na svojom Twitteri redaktorka a spisovateľka Vivian. Jej sestra počas karantény priviedla na svet bábätko, no ona aj jej mama museli počkať na očkovanie, kým sa s ním vôbec mohli zoznámiť.

Z fotografie rozkošnej čerstvej babky sa stal okamžitý virál s tisíckami lajkov a ľudia si ju zamilovali. „Úžasné. Toto by malo putovať do nejakého fotoarchívu z tejto pandémie, aby to jedného dňa objavili budúce generácie,“ napísal jeden z používateľov. „Toto je nádherné aj srdcervúce zároveň,“ vyjadril sa zase niekto ďalší.

Našťastie, príbeh sa dočkal šťastného konca a po absolvovaní očkovania už babke a vnúčatku nestálo v ceste vôbec nič. „Má to len jeden háčik,“ hovorí Vivian. „Na nedávnej preventívnej prehliadke moju neter vážili a zistili, že už má viac ako päť kíl. Hádam si mama z ryže dostatočne vytrénovala ruky, aby to zvládla.“

„Najšťastnejšia babička a veľmi poslušné ryžové bábo.“

Zdroj: VivianHo / Twitter


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.