Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Pozor, tento článok obsahuje spoilery

Dlhoočakávaná streamovacia služba Disney+ je tu a pri jej spustení nechýbala seriálová novinka Mandalorian. Mandalorian sa odohráva v univerze Star Wars a jeho hlavným hrdinom je (zatiaľ) bezmenný lovec ľudí. Diváci prijali seriál veľmi kladne, avšak hlavného hrdinu zatienila iná postava. Nazývajú ju Baby Yoda.

Aby sme sa vyhli aspoň niektorým spoilerom, nebudeme uvádzať, za akých okolností sa v seriáli objaví. Treba si ujasniť, že Baby Yoda nie je mladá verzia toho Yodu.

Baby Yoda je len hovorové označenie postavy, ktorej meno zatiaľ nebolo odhalené a ktorá pochádza z rovnakého druhu ako majster Yoda. Nesedelo by to ani chronologicky, lebo malé zelené decko má 50 rokov v seriáli, ktorý sa odohráva 5 rokov po Návrate Jediho, poslednej epizóde originálnej trilógie (tam je Yoda mŕtvy).

Rasa malých zelených ľudkov je opradená mnohými tajomstvami a vieme o nej skutočne málo. Nemá dokonca ani oficiálny názov. Baby Yoda je vlastne len tretím predstaviteľom druhu, s ktorým sme sa v Star Wars univerze stretli. Okrem majstra Yodu a Baby Yodu sme v epizóde Skrytá Hrozba mali možnosť vidieť Yaddle, jedi majsterku ženského pohlavia, ktorá bola členkou rady Jediov.

Malé Yodíča si získalo srdcia divákov a stalo sa neočakávanou hviezdou seriálu. Tvorcovia Mandaloriana si dali veľkú námahu, aby postava ostala v utajení až do uvedenia seriálu, a preto zatiaľ nie je k dispozícii žiadny oficiálny merchandise, ktorý by malého zeleného znázorňoval.

Fanúšikovia Baby Yodu si budú musieť chvíľu počkať, kým sa na pultoch obchodov objavia jeho figúrky. Medzitým sa našťastie Baby Yoda môže tešiť zo stoviek memes, ktoré sú mu venované:

Zväčša opak býva pravdou ???

Gepostet von EMEFKA am Donnerstag, 21. November 2019

Kde je sever???

Gepostet von EMEFKA am Donnerstag, 21. November 2019

View this post on Instagram

Thats no moon

A post shared by memezforce (@memezforce) on

Gepostet von Natalie Swensen am Samstag, 16. November 2019


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť