Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme mesiaca postúpi do súboja o titul Meme roka.
Vince McMahon crying
Vince McMahon je významný wrestlingový promotér, ktorého môžu fanúšikovia memes poznať z množstva rozmanitých formátov. Jeho expresívne reakcie sa na to perfektne hodia. Tentoraz meme vzniklo zo záberov z dokumentu Undertaker: The Last Ride (2020).
Po otázke, čo pre neho wrestler The Undertaker znamená, dojatý McMahon neudržal slzy. Gestom následne naznačil, že odpovedať nemôže a nevie. Meme sa používa v spojení s momentmi plnými emócií, ako napríklad spomienok na krajšie momenty z minulosti.
Mastný chlieb za 8,90 €
Keď sme zdieľali meme uťahujúce si z vysokých cien na vianočných trhoch, netušili sme, že je to začiatok niečoho veľkého. O niekoľko dní neskôr poslanec za SNS Karol Farkašovský očividne satirický obrázok zdieľal ako skutočnú vec a spojil ju s ostrým útokom na „nenažraných predajcov“.
O prípade referovali mnohé médiá, vrátane českých, a kauza sa objavila aj v reportáži televíznych novín. V druhom dejstve Farkašovský nevyužil príležitosť na ospravedlnenie, naopak, zo vzniku hoaxu obvinil internet, ktorý je neregulovaný a každý si naň môže dať, čo len chce. Niet mu pomoci.
Kočner vs. Černák
Ak niečo Slovákom ide naozaj dobre, je to robenie celebrít z ľudí, ktorí v slušnej spoločnosti nemajú čo robiť. Pozornosti médií neuniklo, že dvaja „prominentní“ väzni v leopoldovskej väznici sa dostali do konfliktu z veľmi bizarného dôvodu.
Marián Kočner nebol spokojný s palacinkami, ktoré sa podávali počas toho, ako mal Mikuláš Černák službu v kuchyni. Kriminálnici sa pustili do veľmi ostrej výmeny názorov, o ktorej sa zvesti dostali ďaleko za múry leopoldovskej väznice.
Smrť Henryho Kissingera
V predposledný deň novembra zomrel storočný Henry Kissinger, niekdajší strojca americkej zahraničnej politiky. Kissinger bol známy ako bezzásadový „pragmatik“, ktorému bolo jedno, či zomrú tisíce ľudí, pokiaľ bude dosiahnutý určitý politický cieľ.
Kissinger má podiel na bombardovaní Laosu a Kambodže, podpory diktatúr v Peru, v Argentíne či tolerovanie zločinov pakistanských a indonézskych vojsk. Tieto udalosti si dokopy vyžiadali milióny obetí. Hoci Kissinger výrazne zlepšil vzťahy s Čínou a za čudných okolností získal dokonca aj Nobelovu cenu za mier, bol tvárou agresívnej a cynickej politiky. Nemôžeme sa čudovať tomu, že mnohí po jeho smrti bujaro oslavovali.