Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 10.6.2023
sk
Margaréta
, Gréta
cz
Gita, Margita

BACK TO THE MEMES: Memečká, ktorými sme žili počas apríla

Nezabudni zahlasovať za svojho favorita na Meme mesiaca.


Je za nami ďalší mesiac, a preto je načase zrekapitulovať si, čo sa udialo vo svete memes.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul Meme roka.

Mike O’Hearn

Milovníkom memes určite neunikli príspevky, v ktorých svoju figúru predvádza vyrysovaný blonďatý chlapík. Týmto človekom je Mike O’Hearn, úspešný americký bodybuilder a víťaz mnohých súťaží.

Väčšina videí pochádza priamo z TikTok profilu O’Hearna a vylepšené boli rôznymi komickými popismi. Veľmi často ilustrujú situácie, keď človeku funguje len jedna mozgová bunka, alebo sa nesú v duchu sigma male mindsetu. Memes s O’Hearnom sa rozšírili prevažne na stránkach spojených s posilňovaním.

Lady Gaga ako Harley Quinn

Na začiatku apríla sa na internete objavilo niekoľko záberov z natáčania filmu Joker: Folie à deux, pokračovania hitu Joker. Najdôležitejšou zmenou oproti prvému dielu je prítomnosť postavy Harley Quinn, ktorú hrá Lady Gaga.

Na fotkách z pľacu vidieť, že americká speváčka bola akoby stvorená pre rolu vyšinutej doktorky a v tejto pozícii vyzerá fenomenálne. Internet si jej stvárnenie ikonickej komiksovej postavy okamžite zamiloval a sociálne siete zaplavilo množstvo nadšených komentárov a memes.

moderné technológie, problémy, vtipné ilustrácie

Mohlo by ťa zaujímať:

5 problémov, ktoré musíš denne riešiť kvôli moderným technológiám 

Beetlejuice „What Are You Doing?“

Lester Green, známy tiež ako Beetlejuice, je populárna internetová postavička. Chlapík vystupuje ako zabávač a herec, ale nebojí sa ani navliecť si boxerské rukavice. Už niekoľko rokov sa objavuje v zábavných videách a memes.

V súčasnosti sa hitom stal meme formát, ktorý sa používa na vyjadrenie snahy tváriť sa nenápadne pri podozrivých činnostiach. Vo videu, natočenom v hoteli v roku 2021, sa Beetleho niekto pýta, čo robí. On odpovedá: „Nič. Ja? Len sa tak pofľakujem…“

Barbie poster

Jednou za najočakávanejších filmových udalostí tohto roka je premiéra filmu Barbie. Výborná režisérka Greta Gerwig dostala možnosť pracovať s viacerými hereckými hviezdami, čiže očakávania sú naozaj vysoké.

Záujem o film udržiava aj intenzívna mediálna kampaň. Jej súčasťou sa stal generátor Barbie plagátov, cez ktorý si každý môže vytvoriť plagát venovaný svojej obľúbenej Barbie či Kenovi. Samozrejme, nikomu nič nebráni v tom, aby túto stránku využil na výrobu memes.

 1. Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

  1. Mike O’Hearn
  2. Lady Gaga ako Harley Quinn
  3. Beetlejuice „What Are You Doing?“
  4. Barbie poster
  140 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje