Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

BACK TO THE MEMES: Memečká, ktorými sme žili v máji

Nezabudni zahlasovať za svojho favorita na Meme mesiaca.


Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme mesiaca postúpi do súboja o titul Meme roka.

Hokejové majstrovstvá sveta

Udalosťou, ktorá v máji pripútala Slovákov k televíznym obrazovkám, boli hokejové majstrovstvá sveta, ktoré každoročne zaručene pobláznia celý národ. Keďže turnaj prebiehal u susedov, Slováci hrali prakticky v domácej atmosfére.

Slovenskí hokejisti sa umiestnili na siedmom mieste a nemajú sa za čo hanbiť. Niektorí z nich boli veľmi úspešní v individuálnych štatistikách. Zlato si po finálovom boji zaslúžene odniesli domáci Česi, ktorí sa titulu dočkali po štrnástich rokoch.

Portrét kráľa Karola III.

V polovici mesiaca britský kráľ Karol III. predstavil svoj prvý oficiálny portrét, odkedy sa ujal trónu. Ide o veľmi originálny kúsok, ktorý sa výtvarným spracovaním vymyká zaužívaným predstavám o tom, ako by portrét panovníka mal vyzerať.

Väčšina ľudí má z obrazu zlý pocit. Kráľ vyzerá, takmer akoby sa kúpal v krvi alebo nachádzal sa niekde v pekle. Celkom prirodzene sa na sociálnych sieťach objavilo mnoho vtipných reakcií na tento umelecký kúsok. Ako sa dalo čakať, nechýbajú ani konšpiračné teórie o skrytých okultných odkazoch v portréte.

@fannyf.art

God Shave the King🌼 Download the hi-res portrait for a quid at fannyf.art/charlie #kingcharles #london #uk #royalfamily #funny

♬ original sound – Fanny Fielding Art
@soul_ger4theking888

these men are controlled by Demonic forces

♬ original sound – SOUL_GER4THEKING

Medveď alebo muž

V uplynulých týždňoch búrlivú debatu vzbudila otázka, ktorá sa stala virálnou. Žien sa pýtali, či by v lese radšej natrafili na medveďa alebo na muža. TikTok, ale aj iné siete zaplavili odpovede žien, ktoré vo väčšine prípadov uviedli, že spoločnosť predvídateľnej šelmy je pre ne vhodnejšia ako prítomnosť neznámeho muža.

Túto debatu sprevádzali vášnivé emócie a mnoho argumentov, ktorých kvalita často pokrivkávala. O tom, aký je rozdiel medzi odpoveďou na hypotetickú otázku a skutočným prípadom z praxe, sa môžeme presvedčiť v poslednom z nasledujúcich piatich príspevkov.

@androidscout21

#stitch with @anastasiaerastova its unbearably cute omg 🐻😂 #bear #women

♬ original sound – Buffy Ackerman

Thour

Pod týmto názvom sa skrýva komický prekresľovací trend, ktorý sa na internete rozšíril v máji. Jeho hlavným dejiskom bol X (Twitter) a vyzerá to tak, že veľkej popularite sa teší predovšetkým medzi japonskými používateľmi.

Thour je vo svojej podstate veľmi jednoduchá vec – kresba pozostáva z dvoch obrázkov, na ktorých môžeme vidieť postavu predtým a po tom, ako oblízala kyslý citrón. Tvár postavičky sa väčšinou groteskne skrúti. Niektoré thour obrázky sa zakladajú čisto len na vizuálnom humore, podaktoré však dokážu vyjadriť aj vtipnú myšlienku či referenciu.

 1. Hlasuj za najlepšie meme mája

  1. Hokejové majstrovstvá sveta
  2. Portrét kráľa Karola III.
  3. Medveď alebo muž
  4. Thour
  111 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.