Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

BACK TO THE MEMES: Memečká, ktorými sme žili v marci

Nezabudni zahlasovať za svojho favorita na Meme mesiaca.


Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme mesiaca postúpi do súboja o titul Meme roka.

Lisan Al-Gaib

Druhá Duna prekonala jednotku, a už teraz môžeme povedať, že ide o jeden z najlepších filmov tohto roka. Druhý diel oproti jednotke priniesol viac akcie a zároveň aj viac humoru – predovšetkým vďaka postave Stilgara.

Stilgar verí vo fremenskú legendu o tom, že raz na planétu Arrakis príde mesiáš – Lisan Al-Gaib. Je presvedčený, že týmto vyvoleným je Paul Atreides, a takmer každý jeho čin vníma ako súčasť proroctva a ďalší dôkaz potvrdzujúci jeho vieru. Vo viacerých scénach filmu môžeme vidieť Stilgara zvolať „Lisan Al-Gaib“ v reakcii na Paulovo konanie.

Prvé kolo prezidentských volieb

V marci žilo Slovensko volebnou horúčkou. Pred prvým kolom prezidentských volieb, ktoré sa uskutočnilo 23. marca, sme boli svedkami množstva intenzívnych diskusií kandidátov, rozhovorov s nimi a rôznych ďalších mediálnych výstupov. Viacerí kandidáti sa tak postarali o kvalitný materiál na memes.

TOP KOMENTY: Najlepšie komentáre Slovákov za minulý mesiac #7

Mohlo by ťa zaujímať:

TOP KOMENTY: Najlepšie komentáre Slovákov za minulý mesiac #11

Do druhého kola sa presne podľa očakávaní prebojovali Ivan Korčok a Peter Pellegrini. O tom, kto sa nakoniec naozaj stane hlavou štátu, rozhodnú voliči 6. apríla, a môžeme predpokladať, že súboj bude ozaj vyrovnaný.

Cerveza Cristal

Sú medzi nimi ľudia, ktorí videli pôvodnú trilógiu Hviezdnych vojen desiatky ráz. Ani oni však zrejme nevideli jednu veľmi špeciálnu verziu, ktorá sa stala virálnou senzáciou. Tá bola odvysielaná v Čile v rokoch 2003 a 2004. V niektorých scénach sa v rukách hrdinov a záporákoch objavuje pivo Cerveza Cristal.

Televízia nechcela prerušiť filmy, a preto jednoducho umiestnila plechovky a fľašky priamo do filmu. Ide tak zrejme o najbizarnejší product placement v histórii filmu. Ľudí táto kuriozita inšpirovala k tvorbe memes, v ktorých ukazujú, ako by Cerveza Cristal vyzerala v iných filmoch či hrách.

Willy Wonka Experience

Na prelome februára a marca valcovali sociálne siete správy o podujatí s názvom Willy Wonka Experience. Táto atrakcia inšpirovaná rozprávkovým svetom továrne na čokoládu Willyho Wonku šokovala návštevníkov svojou mizernou kvalitou, nedostatkom rekvizít a chabou organizáciou natoľko, že bola ukončená hneď v prvý deň.

Scenár, ale aj vizuálne materiály pre podujatie boli vytvorené za pomoci umelej inteligencie, vďaka čomu celé Willy Wonka Experience pôsobilo dojmom podvodu, ktorého jediným cieľom bolo vytiahnuť z ľudí peniaze. Obľúbencom internetu sa stala predovšetkým Umpalumpa, ktorá vyzerala, akoby ju omrzel život.

 1. Hlasuj za najlepšie meme marca

  1. Lisan Al-Gaib
  2. Prvé kolo prezidentských volieb
  3. Cerveza Cristal
  4. Willy Wonka Experience
  150 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.