Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

BACK TO THE MEMES: Veľké meme zhrnutie mesiaca apríl

Nezabudni zahlasovať za Meme mesiaca.


Apríl nezostal svojej povesti nič dlžný a priniesol skutočne hojnú nádielku nových memes. Veľké veci sa diali na Slovensku aj v zahraničí a naozaj bolo o čom hovoriť.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul Meme roka.

Jedenie mikroplastov

Najnovšie vedecké výskumy prichádzajú so šokujúcimi zisteniami o tom, nakoľko sú organizmy ľudí kontaminované mikroplastmi. Sú všade a vyzerá to tak, že ľudia sa s nimi prakticky už rodia. Cudzie telesá v organizme určite nie sú skvelou správou!

Každá zlá správa je skvelým námetom na memes, a táto nie je výnimkou. S úsmevom na tvári sa lepšie čelí hrôzam, ktoré sme ako ľudská rasa sami vytvorili. V memes o konzumácii mikroplastov sa zo škodlivých cudzích telies stáva pochúťka, ktorej je ťažké odolať!

Zatknutie R. Kaliňáka

Deň dvadsiaty apríl je dňom, na ktorý mnohí čakali. Robert Fico a Robert Kaliňák boli obvinení z trestného činu založenia a zosnovania zločineckej skupiny. Kaliňáka si NAKA hneď prišla vyzdvihnúť, na vydanie poslanca Fica bol potrebný súhlas NR SR.

Dvaja vrcholní smeráci boli vždy vďačným terčom pre slovenských humoristov a inak to nie je ani teraz. Zábery zadržaného Kaliňáka sa okamžite stali internetovým virálom a videlo ich celé Slovensko. Celkom prirodzene sa vyrojilo nespočetne veľa koláží a remixov.

Fuuuu 😪

Posted by EMEFKA on Wednesday, April 20, 2022

Vraj treba dať von dačo s Kalim. 🌊

Posted by Satirén on Friday, April 22, 2022

Ak by v tom roku 2014 odišiel naozaj do dôchodku…———————————————————-Som…

Posted by Spoločenský komix on Sunday, April 24, 2022

Kúpa Twitteru Elonom Muskom

Po rôznych klebetách a dlhých špekuláciách sa Elon Musk skutočne pustil do kúpy Twitteru. Na začiatku apríla sa objavili správy o tom, že miliardár získal 9,2-percentný podiel z akcií mikroblogovacej siete a získal kreslo v predstavenstve (ktoré odmietol).

Musk sa následne pokúsil odkúpiť celý Twitter za 43 miliárd dolárov. Po niekoľkých dňoch od oznámenia ponuky sa mu tento zámer podarilo zrealizovať a populárna sociálna sieť má nového šéfa. Keďže má Musk tendenciu niekedy sa správať ako veľké decko, časť používateľov siete zmena vo vedení znepokojila.

Hobby tunneling

Virálny príspevok z Redditu, v ktorom zúfalá žena žiadala rady, ako odhovoriť priateľa od kopania tunelov, viedol k rozprúdeniu verejnej debaty. Ľudia si uvedomili, že mužské pokolenie má akúsi vrodenú tendenciu kopať tunely.

Či už ide o kopanie v piesku na pláži, alebo seriózne tunelovanie za pomoci profesionálnej výbavy, pre mužov je to fantastická zábava. Takzvaný „hobby tunneling“ je koníček ako každý iný, ktorý má dedikované fóra a nadšenú komunitu, ktorá si navzájom radí a pomáha. Vďaka memes sa hobby tunneling dostal z undergroundu do širokého povedomia.

Johnny Depp vs. Amber Heard

O (ne)chutnú porciu zábavy mal postarané aj bulvár. Verejnosť mala možnosť sledovať začiatok súdneho sporu medzi Johnnym Deppom a jeho exmanželkou Amber Heard. Herečka Deppa obvinila z mnohých prípadov domáceho násilia. Johnnyho obhajoba zasa poukazovala na to, že skôr Amber sa správala ako agresor.

Veľmi špinavý a emotívny právny súboj vytiahol na svetlo mnohé veľmi osobné záležitosti a detaily, ktoré by naozaj nemali presiaknuť na verejnosť. Asi najzaujímavejším bodom bude zrejme tvrdenie o tom, že Amber Johnnymu nakadila do postele. Respektíve na jeho polovicu manželskej postele.

 1. Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

  1. Jedenie mikroplastov
  2. Zatknutie R. Kaliňáka
  3. Kúpa Twitteru Elonom Muskom
  4. Hobby tunneling
  5. Johnny Depp vs. Amber Heard
  479 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť