Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca december

Celoročná anketa sa blíži k svojmu finále.


Rovnako ako mesiac december, aj naša anketa BACK TO THE MEMES sa chýli ku koncu. Už o pár dní spoznáme víťaza ankety meme roka, o ktorom rozhodnete vy, naši čitatelia. December nebol štedrý len vianočnou nádielkou, ale aj poctivou zásobou nových meme formátov.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Fico na lyžiach

V reakcii na ohlásenie koncoročného lockdownu predseda Smeru Robert Fico natočil video, v ktorom si z navrhovaných opatrení uťahoval. Na záberoch ho môžeme vidieť oblečeného v obleku stáť na lyžiach, na ktorých sa v samotnom závere videa vydá do neznáma. To, čo hovoril, vôbec nie je dôležité, veď koho v roku 2021 zaujíma, čo si myslí a hovorí Fico?

Slováci (predovšetkým na Reddite) radšej uprednostnili vlastnú verziu Ficovho posolstva a vkladali mu do úst slová, ktoré s vysokou pravdepodobnosťou nezazneli. Fico na lyžiach sa v tomto meme formáte stal poslom šokujúcich právd aj nepríjemných faktov.

Viac faktov jedine na Instagrame https://www.instagram.com/kriplaze/

Posted by Kripláže on Friday, December 10, 2021

Provaxerskí antivaxeri

Čo by sa stalo, ak by antivaxeri zrazu precitli a rozhodli sa svoj pohľad na očkovanie prehodnotiť? Meme s takouto myšlienkou k nám preniklo z Česka, kde sa hlavným „provaxerským antivaxerom“ stal spevák Dalibor Janda. Česi zasypali internet falošnými výrokmi Jandu, v ktorých podporuje vakcináciu, a často sa na tento účel používajú aj úryvky textov jeho piesní.

Tento trend sa uchytil aj na Slovensku, avšak u nás sa neobjavila žiadna dominujúca postava. Na Slovensku máme naozaj slušný zástup verejne známych osôb odporujúcich očkovaniu, takže bolo z čoho vyberať. Memes tohto formátu sa stali pre istú časť internetovej populácie prvým prípadom situácie, keď boli nútení zamyslieť sa nad tým, či to, čo čítajú na internete, je skutočne pravda.

Spider-Man: No Way Home

V polovici decembra dorazil do kín tretí diel spider-manovského dobrodružstva pod vlajkou MCU. Jeden z najočakávanejších filmov roka si však slovenskí diváci nepozreli – naše kiná sú totiž kvôli lockdownu zatvorené. Slováci preto vo veľkom vtrhli do kín v blízkom zahraničí, najčastejšie do Brna.

Už dlho pred premiérou sa neskutočne veľa špekulovalo o tom, čo nám nový Spidey prinesie. Po pozretí filmu si každý môže povedať, že dostal všetko, čo chcel, plus niečo navyše. Veľmi živá diskusia ohľadom filmu sa, samozrejme, premietla aj do sveta memes, ktoré vznikali pred aj po premiére.

Vianočné prežieranie sa

K Vianociam to neoddeliteľne patrí – ryba, šalát, oblátky, pupáky, medovníky a mnoho ďalšieho. Posledné dni roka väčšina z nás trávi poriadnym prejedaním sa a vychutnávaním všetkých tradičných aj moderných receptov. Taká je tradícia, ktorej sa nesmieme vzdať!

Tento rok sme si toho možno dopriali ešte o niečo viac ako kedysi v minulosti. Dôvodom je to, že mnoho prevádzok je zatvorených, nie je kam chodiť a plná chladnička nám istým spôsobom môže nahradiť zatvorené kino či divadlo. V papaní sa netreba obmedzovať, aspoň budeme mať z čoho chudnúť. Keď sa raz otvoria fitká…

Dnešok v stručnosti ☺

Posted by EMEFKA on Friday, December 24, 2021

☺️☺️☺️

Posted by EMEFKA on Thursday, December 23, 2021

Plán jasný 🥰

Posted by EMEFKA on Wednesday, December 22, 2021
 1. Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

  1. Fico na lyžiach
  2. Provaxerskí antivaxeri
  3. Spider-Man: No Way Home
  4. Vianočné prežieranie sa
  363 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Predchádzajúce časti seriálu Back to the memes nájdeš tu


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť