Nedeľa 14.8.2022
sk
Mojmír
cz
Alan

BACK TO THE MEMES: Veľké meme zhrnutie mesiaca júl

Nezabudni zahlasovať za Meme mesiaca.


Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul Meme roka.

Elon Musk v Grécku

Elon Musk sa vybral na dovolenku do Grécka a jeho zábery z jachty sa stali virálnou témou. Vyzeral totiž veľmi čudne. Ťažko povedať, či to bolo len fotkou, alebo tak milionár vyzerá skutočne, no ľudia pri pohľade na jeho extrémne bledú pokožku mali pocit, akoby tento rok prvýkrát vyšiel z domu.

Rozoberať vzhľad známych osobností je skôr doménou bulvárnych plátkov, ľuďom na internete to však nedalo. Musk na fotkách pôsobí tak disproporčne a neľudsky, že sa objavili poznámky o tom, že ide o mimozemského tvora, okupujúceho umelé ľudské telo. Dúfajme, že väčšina z nich sú len žart.

Dvanáste dieťa Borisa Kollára

Súčasný predseda slovenského parlamentu sa stal dvanásty raz otcom. Najnovšieho potomka priviedla na svet jeho partnerka Barbora Richterová a syn politika a bývalej plavkyne dostal meno Aron. Dvojica má spolu už desaťročného syna Artura.

Boris Kollár naozaj nezostáva nič dlžný svojej povesti a je ťažké si predstaviť, pri akom skóre sa jeho rozsievačská kampaň skončí. Slovenský internet nespí a na príchod 12. dieťaťa „Otca národa“ patrične zareagoval.

EMEFKA
EMEFKA
EMEFKA

Pomoc koaličného partnera (idea Peter)

Posted by Zomri on Thursday, July 21, 2022

Little Miss

Ilustrácie jednoduchých farebných postavičiek, znázorňujúcich rozmanité ľudské vlastnosti, pochádzajú z klasických britských kníh pre deti Mr. Men a Little Miss. Hoci u nás nejde o známe postavičky, táto séria zahŕňa celkovo 92 kníh a v mnohých krajinách ich pozná každý.

Paródie na Mr. Men a Little Miss sa často venujú aj odvrátenejším stránkam ľudskej existencie. Nájdeme Little Miss, čo fajčí priveľa trávy, alebo Little Miss, ktorá sa zamiluje do niekoho, u koho nemá žiadnu šancu. Niektoré značky však meme využili v pozitívnom duchu a na vlastnú propagáciu. Na trend naskočila dokonca aj izraelská armáda.

Stray

Jednou z čerstvých noviniek herného priemyslu, ktorej je venovaná veľká pozornosť, je adventúra Stray. To, čím titul najviac zaujal, je fakt, že hráš za mačku. Hra sa stala obrovským hitom a hráči si pochvaľujú jedinečné prostredie, pekné audiovizuálne spracovanie a pútavý dej.

Sociálne siete sú plné klipov z hry a ľudia si veľmi intenzívne vymieňajú svoje postrehy a skúsenosti. Takisto vzniklo veľa memes, a čo je najdôležitejšie – hru milujú skutočné mačky. Na internete sa to hemží videami mačičiek, ktoré ako zhypnotizované hľadia na obrazovku s hrou.

 1. Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

  1. Elon Musk v Grécku
  2. Dvanáste dieťa Borisa Kollára
  3. Little Miss
  4. Stray
  340 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť