Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

BACK TO THE MEMES: Veľké meme zhrnutie mesiaca jún

Nezabudni zahlasovať za Meme mesiaca.


V priebehu júna sa veľa štátnicovalo a je preto možné, že mnohí naši čitatelia nemali veľa času venovať sa memes. Všetci tí, ktorí boli zaneprázdnení z tohto alebo iného dôvodu, určite ocenia naše zhrnutie.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul Meme roka.

Ryan Gosling ako Ken

V polovici júna štúdio Warner Bros. zverejnilo prvý záber Ryana Goslinga ako Kena. Gosling sa ako plastový muž predstaví vo filme Barbie na budúci rok. Podľa klebiet dá film priestor hneď niekoľkým barbinám, tú hlavnú stvárni Margot Robbie.

Počas svojej kariéry sa Gosling veľakrát objavil v úlohách postáv, ktoré veľa trpia. Herec sa osvedčil v rolách drsných mužov, čo málo hovoria a nechajú za seba hovoriť svoje činy. Kontrast medzi cukríkovým Kenom a depresívnymi postavami z minulosti inšpiroval mnohých tvorcov memes.

Ňu ňu ňu

Posted by EMEFKA on Sunday, June 19, 2022

Dall-E mini

Umelá inteligencia dokáže divy a vďaka strojovému učeniu sú programy schopné generovať texty či obrázky na základe slovného zadania. Napíšeš, že chceš obrázok kapybary v tanku, a obrázok kapybary v tanku aj dostaneš.

Takto funguje aj program Dall-E mini, free verzia pokročilejšieho systému Dall-E 2. V priebehu júna internet zaplavili výtvory, ktoré umelá inteligencia vygenerovala na základe bizarných a vtipných zadaní.

Bottomless Pit Supervisor

Podobný web ako Dall-E existuje aj na tvorbu textov. Umelá inteligencia na tejto stránke je schopná na základe zadania generovať akýkoľvek text. Chceš haiku o Billovi Cosbym? Romantický príbeh o Yodovi a Obi-Wanovi? Rád by si poznal odpoveď na otázku, či je silnejší Kapitán Amerika alebo Igor Matovič? Nech sa páči!

Najväčším virálnym hitom z dielne umelej inteligencie sa stal absurdný príbeh písaný v prvej osobe. Bottomless Pit Supervisor hovorí o tom, ako muž pracoval ako dohľad nad bezodnou jamou, ktorý mal kontrolovať, či bezodná jama stále nemá dno. Jedného dňa zistil, že bezodná jama má svoje dno, nevedel s tým nič spraviť, a tak podal výpoveď. Následne nastúpil na inom mieste ako dohľad nad normálnou jamou. Hneď prvý deň zistil, že je bezodná.

Nesmierne bizarný a dadaistický príbeh, ktorý bol zároveň na pomery počítačovo generovaného textu veľmi konzistentný a zrozumiteľný, si internet okamžite zamiloval a bezodná jama sa stala motívom viacerých memes.

Požiar na stavenisku Eurovea Tower

V stredu 22. júna sa v ranných hodinách naskytol obyvateľom a návštevníkom Bratislavy netypický pohľad. Časť mesta, v ktorej sa nachádzajú výškové budovy, zahltil dym. Dôvodom bol požiar horiaci na vrchole rozostavanej budovy Eurovea Tower.

Stavba prvého slovenského mrakodrapu nebola, našťastie, výrazne poškodená. Dôvodom bolo aj to, že nehorela samotná stavebná plocha, ale len chybný kompresor. Hasiči si s ohňom poradili a nikto nebol zranený.

Vyberáme z komentárov…

Posted by Zomri on Wednesday, June 22, 2022
 1. Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

  1. Ryan Gosling ako Ken
  2. Dall-E mini
  3. Bottomless Pit Supervisor
  4. Požiar na stavenisku Eurovea Tower
  627 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.