Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 27.11.2022
sk
Milan
cz
Xenie

BACK TO THE MEMES: Veľké meme zhrnutie mesiaca máj

Nezabudni zahlasovať za Meme mesiaca.


Uplynulý mesiac potešil všetkých fanúšikov filmov a seriálov. Dočkali sme sa mnohých veľkých premiér aj trailerov na očakávané snímky.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul Meme roka.

Morbius

Po dlhých odkladoch sa film Morbius konečne dostal do kín. Vôbec to však nemusel robiť. Príbeh vedľajšej postavy zo Spider-Manovho sveta pôsobí úplne zbytočným dojmom, a pokiaľ by neexistoval, nikto by si nič nevšimol. Okrem fanúšikov meme, ktorí začali ironicky tvrdiť, že ide o najlepší film všetkých čias.

Morbius je najlepší a najzárobkovejší film, ktorý predal morbilión vstupeniek a totálne prevalcoval akúkoľvek konkurenciu. Najsilnejším okamihom Morbiusa je, keď hlavná postava (ne)povie „It’s morbin‘ time“

Majstrovstvá sveta v hokeji

Máj nám opäť priniesol najväčší sviatok pre všetkých slovenských hokejových fanúšikov. Majstrovstvá sveta v hokeji tentoraz hostilo Fínsko a so Slovenskom sa spájali veľké očakávania. Na čerstvý olympijský bronz sa však slovenskej reprezentácii nepodarilo nadviazať.

Slovensko má za sebou zápasy veľmi dobré a aj menej dobré. Skvelý výkon naša reprezentácia podala napríklad proti Fínom a Dánom, duely s Nemcami a Švajčiarmi zas tak úplne nevyšli. Celkovo však náš tím, zahrňujúci aj mnoho veľmi mladých hráčov, dokázal, že patrí k tým najlepším na svete, a odniesol si ôsme miesto.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Na začiatku mesiaca mal premiéru nový titul MCU, dlhoočakávaný druhý diel Doctora Strangea. Podarený film bol schopný vymaniť sa z bežnej štruktúry superhrdinoviek a priniesť do žánru mnoho zaujímavých myšlienok. Skvelá réžia Sama Raimiho bola zárukou kvality.

Druhý Strange získal pozitívne ohlasy medzi kritikmi a divákmi a stal sa nekompromisným lídrom rebríčka najlepšie zarábajúcich filmov roka. Veľké nadšenie vyvolal návrat známych postáv a aj predstavenie skvelých nových charakterov.

Ugly Sonic

Nie, nehovoríme o meme z roku 2019. Ale možno tak trocha aj áno. Filmoví a herní fanúšikovia si určite spomenú na prvý zverejnený dizajn ježka Sonica z rovnomenného filmu. Výsmech a pohoršenie zo strany verejnosti prinútili tvorcov výrazne prerobiť model hlavnej postavy do uspokojivej podoby. V roku 2022 sa Škaredý Sonic vrátil vo veľkom štýle.

Dosť významnú rolu zohral v nesmierne vtipnom a podarenom filme Rýchla rota Chipa a Dala. Toto nie je Sonic, ktorý je škaredý. Je to Škaredý Sonic, samostatná bytosť, ktorá existuje nezávisle od „normálneho“ Sonica. Škaredý Sonic patrí medzi diváckych obľúbencov a on sám predstavuje dostatočný dôvod na to, aby si si pozrel film Rýchla rota Chipa a Dala.

Why tho from memes
 1. Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

  1. Morbius
  2. Majstrovstvá sveta v hokeji
  3. Doctor Strange in the Multiverse of Madness
  4. Ugly Sonic
  393 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť