Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 2.10.2023
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca november

Nové meme formáty a udalosti, ktoré dominovali uplynulému mesiacu.


S koncom novembra sme si s hrôzou alebo s radosťou všetci uvedomili, že koniec roka je naozaj veľmi blízko. Prípravy na Vianoce a novoročné oslavy nám však väčšine skomplikoval lockdown, ktorému sme sa ani tentoraz nevyhli. Svet memes si však stále zachováva svoju životaschopnosť a aj november bol plodný na nové meme formáty.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Two Guys On A Bus 

V roku 2013 brazílsky karikaturista Genildo Ronchi nakreslil jednoduchý obrázok, zobrazujúci dvoch panáčikov v autobuse. Kým jeden, ktorý zíza do steny útesu, je nešťastný, druhý sa kochá krásnym výhľadom na krajinku, ktorý mu vyčaril úsmev na tvári. Kresbu sprevádzal text v znení „Vyber si šťastnú stranu života!“

Genildova karikatúra sa akosi minula účinku, keďže aj o osem rokov neskôr sú na svete smutní ľudia, ktorí si nedokázali „vybrať šťastnú stranu života“, a stále existuje dokonca aj klinická depresia. Jediné, čo sa zmenilo, je to, že z obrázku sa stal meme formát, ktorý najlepšie funguje s riadnou dávkou irónie.

Me_irl from me_irl

Logdan

Slovensko (rozumej podstatná časť obyvateľov a podstatná časť politikov) sa nepoučilo z minuloročných skúseností a opäť sme tam, kde sme boli – s príchodom zimy prišla aj rapídne sa zhoršujúca pandemická situácia, ktorá sa stala dôvodom na zavedenie lockdownu.

Pre ten súčasný sa zaužívalo pomenovanie „logdan“, vychádzajúce z virálneho komentára, v ktorom sa niekto takto popasoval s náročným anglickým výrazom. Aj tohtoročné prípravy na Vianoce sa ponesú v znamení zatvorených prevádzok, výdajných okienok a neustáleho sedenia na zadku.

Zeman v skleníku

Vymenovanie Petra Fialu za nového českého premiéra prebiehalo za zvláštnych okolností. Počas ceremónie na zámku v Lánoch boli jedny dvere do miestnosti ohradené stenami z plexiskla, za ktorým sa ukrýval prezident Zeman. Dôvod? Česká hlava štátu mala pozitívny test na koronavírus. Napriek bezpríznakovému stavu sa úrady takýmto spôsobom snažili predísť tomu, aby prezident niekoho nakazil.

Keďže pre človeka v takomto stave platí podmienka izolácie, pre ktorú neexistujú žiadne výnimky, ani hlava štátu sa nemohla len tak premávať, kde sa jej zachcelo. Z mnohých navrhovaných riešení sa napokon ako to najpraktickejšie javilo vytvoriť sklenený výklenok, ktorý umožnil Zemanovi splniť si svoju ústavnú povinnosť.

Pondering My Orb

Keď ilustrátor Angus McBride v roku 1993 vytváral ilustráciu k rozšíreniu fantasy stolnej hry Pán prsteňov, určite nemal ani tušenia, že o takmer tri dekády neskôr sa jeho dielo dočká celosvetovej slávy. Internet sám osebe je čarovným miestom a čarodejník s modrým orbom sa stal miláčikom sociálnych sietí.

Princíp formátu je úplne jednoduchý – máme tu čarodeja a máme tu orb. Čarodej nadovšetko miluje svoj orb a predstavuje preňho to najcennejšie. Nekomplikovanú myšlienku „mág ľúbi svoj orb“ sú tvorcovia memes schopní vyobraziť skutočne kreatívnymi spôsobmi. Obrovskú popularitu tento formát získal v druhej polovici novembra.

Ok I’m doneAll orbed out.. open fully to appreciateNormal posting is resumed ✌️

Posted by Woken Memes on Tuesday, November 30, 2021
 1. Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

  1. Two Guys On A Bus 
  2. Logdan
  3. Zeman v skleníku
  4. Pondering My Orb
  424 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Predchádzajúce časti seriálu Back to the memes nájdeš tu


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.