BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca august

Nové meme formáty, ktoré dominovali uplynulému mesiacu.

Zdroj: EMEFKA

Aký bol august? Vrcholiace leto prežila väčšina z nás v znamení osláv, výletov, dovoleniek a koncertov. Teploty priali dlhému ponocovaniu a filmových fanúšikov potešilo niekoľko veľkých noviniek. Jednoducho sme si užívali. Rovnako to žilo aj v online svete memes.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

My fall plans vs. delta variant

Hoci už len málokoho baví počúvať správy o pandémii koronavírusu, hrozba je stále tu. Tým, že si budeme zatvárať oči, nezmizne. Nielen na Slovensku sa vo veľkom rieši, čo prinesie jeseň. Hrozí nástup ďalšej veľkej vlny alebo nám vakcíny a ďalšie opatrenia pomôžu a dostatočne nás ochránia?

Do budúcnosti nikto nevidí. Všetky predpovede navyše komplikuje delta a ďalšie varianty, ktorých správanie nie je zatiaľ úplne preskúmané. Meme formát My Fall Plans/Delta Variant s trpkým úsmevom na tvári vyjadruje obavy, ktoré majú mnohí z nás. Vzťah plánov na jeseň a variantu delta je tu znázornený párom vecí, ktoré spolu predstavujú katastrofu…

Ofenzíva Talibanu

Po dvadsiatich rokoch vojenskej operácie NATO je Afganistan presne tam, kde bol predtým – v rukách radikálneho islamistického hnutia Taliban. Politika Američanov úplne zlyhala pri budovaní afganského štátu a neschopný a skorumpovaný režim sa nedokázal udržať bez vojenskej podpory zahraničných spojencov.

Taliban sa vrátil k svojim krutým praktikám a ľuďom obmedzuje ich práva v miere, akú je v 21. storočí ťažké si predstaviť – v krajine napríklad platí úplný zákaz počúvania akejkoľvek hudby a ženy sú vylúčené zo spoločenského života. Internet sa na katastrofe dokáže trpko zasmiať a krútiť hlavou nad absurditou, akú môže priniesť len medzinárodná politika…

Tak myslím, že v tom máme konečne jasno, kto to tam posr*l#afganistan #taliban

Posted by Bagristov sprievodca galaxiou on Monday, August 30, 2021

~ Uncle Sam

Posted by Freedumb and Demockrazy on Thursday, August 19, 2021

Posted by Memoviny on Monday, August 30, 2021

~ Uncle Sam

Posted by Freedumb and Demockrazy on Monday, August 16, 2021

Boj proti Horalkám

Téma očkovania a neočkovania je niečo, čo sa zbytočne spolitizovalo a pre mnohých Slovákov predstavuje skvelý zdroj nasi*rania sa. Potvrdilo sa to aj po tom, ako Denník E zverejnil rozhovor s Pavlom Jakubcom, majiteľom Sedity. Jakubec sa kriticky vyjadril na adresu tých, čo sa odmietajú očkovať, a tvrdí, že by si zaslúžili len sedieť doma.

Protivakcinačnému táboru to úplne stačilo na to, aby spustil poriadny cirkus. Viaceré obchody na protest odmietli predávať výrobky Sedity, viacerí politici a ďalšie figúrky zasa demonštratívne rozbíjali Horalky kladivami (ktovie, či si uvedomili, že za ten keksík zaplatili niekomu, koho sa snažia bojkotovať). Treba povedať, že sa zmobilizoval aj druhý tábor a Sedita sa dočkala aj silnej vlny podpory.

Aktuálne

Posted by EMEFKA on Friday, August 20, 2021

Útok na slobodu #horalky #ockovanie #koronavirus

Posted by Bagristov sprievodca galaxiou on Wednesday, August 18, 2021

Vlak iz njú dážď

Posted by Vrece na hlave on Wednesday, August 18, 2021

Mravce lozia! Od Soroša hore!!

Posted by Vrece na hlave on Wednesday, August 18, 2021

Keď dáš hrdo nakladačku diabolskej Horalke

Posted by TÚMAČ on Wednesday, August 18, 2021

Spider-Man: No Way Home trailer

Novinky z filmového sveta Marvel sa na nás valia zo všetkých strán, fanúšikovia však dlho zostávali bez jednej veci, po ktorej ich srdcia naozaj túžia – traileru na tretí spider-manovský film. Deň po úniku veľmi nekvalitnej a nedokončenej verzie sa napokon dočkali a očakávaný trailer sa konečne objavil na verejnosti.

Milovníci Marvelu jasajú. Medzi najvýraznejšie momenty nepochybne patrí Doctor Strange vo vetrovke alebo návrat Doctora Octopusa z Raimiho trilógie. Okrem toho ukážka ukrýva viaceré viac aj menej zrejmé odkazy na ďalšie postavy, čiže fanúšikovia sa pustili do veľmi intenzívneho špekulovania o tom, čo na nás v decembri čaká v kinách.

It's about to go down.

Posted by Marvel Memes on Tuesday, August 24, 2021

🤷‍♂️⁣

Posted by EMEFKA on Saturday, August 28, 2021

Posted by Just Memes on Friday, August 27, 2021

Posted by Fandom Time on Monday, August 30, 2021

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Predchádzajúce časti seriálu Back to the memes nájdeš tu

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Divné veci, ktoré mačky robia, no ani ich majitelia nechápu prečo


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME