BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca október

Výber najdôležitejších memes za uplynulý mesiac.

Zdroj: EMEFKA

Mesiac október bol bohatý na udalosti a hlavné tempo naďalej udával koronavírus a veci s ním spojené. Výnimočné dianie sa podpísalo na bohatej úrode memes, ktoré uplynulý mesiac priniesol.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

One time, next time

Nízka úroveň znalosti cudzích jazykov nie je medzi slovenskými politikmi ničím novým. Zaujímavý angličtinársky výkon naposledy podal Igor Matovič počas svojej návštevy v Bruseli. „One time, next time“ okamžite zľudovelo a stalo sa zdrojom zábavy pre škodoradostných Slovákov.

Niečo, čo nie je tak úplne zvyčajné, je reakcia Igora Matoviča. Svoj nie celkom podarený prejav v angličtine sa nijako nesnažil skrývať. Priam naopak, frázu „One time, next time“ zaradil do svojho slovníka a použil ju v niekoľkých vtipoch na svojom Facebooku. Vyzerá to dokonca tak, že si ju obľúbil až príliš a mnohým už začína liezť na nervy…

#uprimneOdvazneZaFroda

Posted by Vrece na hlave on Friday, October 16, 2020

KAŽDÝ DEŇ ROVNAKÁ FOTKA MILANA UHRÍKA! Nie každý musí byť talent na cudzie jazyky, ale materinský jazyk by mal mať…

Posted by Kancelária Koordinátora úderky on Friday, October 16, 2020

Na majstra ale stále nemá

Posted by Kripláže on Friday, October 16, 2020

Protest proti epidemiologickým opatreniam

V sobotu 17.10. ulicami Bratislavy prechádzal protestný pochod, ktorého cieľom bolo údajne vyjadriť nesúhlas s reštriktívnymi opatreniami vlády a poukázať na utrpenie ľudí, ktorí kvôli nim prišli o živobytie. To, že to nedopadne dobre, bolo jasné už vtedy, keď zazneli prvé vulgarizmy, skandované davom…

Hlavné slovo mali futbaloví chuligáni a extrémisti, kvôli ktorých vyčíňaniu sa ulice zmenili na bojovú zónu. Do akcie sa dostalo aj policajné vodné delo a je jasné, že násilný protest nedosiahol absolútne žiadne politické ciele.

Bohužiaľ viac smutné ako vtipné 🙁

Posted by TÚMAČ on Saturday, October 17, 2020

Posted by Skromne on Sunday, October 18, 2020

Credit Card Declines

Memes majú vynikajúcu schopnosť konfrontovať nás s našimi strachmi a obavami. Vo svete, kde peniaze zohrávajú dosť podstatnú úlohu, pôsobí predstava, že by sme sa ocitli bez finančných prostriedkov, dosť desivo. Práve toto je motív meme „credit card declines“, ktoré opisujú situácie, aké môžu nastať, keď je tvoja kreditka zamietnutá.

Keďže sa stále pohybujeme vo svete memes, je jasné, že tieto scenáre sú vyhnané do výšin absurdnosti. Nezaplatíš pôrodníkovi? Hups, bábätko ide tam, odkiaľ prišlo! Nevieš zaplatiť za svoj novopostavený dom? Nie je také náročné okamžite ho strhnúť!

Doktor Kotleba

Žeby karma naozaj existovala? Po brazílskom Bolsonarovi a americkom Trumpovi sa koronavírusom nakazil aj jeden z prominentných popieračov/zľahčovateľov Covidu-19 na Slovensku. Nie je ním nikto iný ako Marian Kotleba, predseda opozičnej strany ĽSNS.

Kotleba, ktorý neustále atakuje odborníkmi navrhované opatrenia, si myslí, že je od nich múdrejší nielen v oblasti prevencie, ale aj v oblasti liečby. Doktor Kotleba tvrdí, že jemu pomohla kombinácia liekov proti kašľu s vodkou a homeopatikami. Netreba dodávať, že skutoční lekári považujú takýto postup za hlúpy.

Leonardo DiNazio. 🍸🍸🍸

Posted by Satirén on Thursday, October 29, 2020

Dnes to na internetoch bude o odberoch, testovaní a radoch. K tomu sa dostanem až poobede, tak zatiaľ vás budem zásobovať pripravenými memečkami. 🤷‍♂️🤷‍♂️🍸

Posted by Satirén on Saturday, October 31, 2020

Plošné testovanie

Premiér Matovič v polovici mesiaca prekvapil celú krajinu, vrátane svojich politických partnerov a štátnych orgánov. Rozhodol sa, že posledný víkend v mesiaci prebehne celoplošné testovanie na výskyt koronavírusu. Dva týždne sú veľmi krátka doba na prípravu „najväčšej logistickej operácie v dejinách Slovenska“, a preto panovali obavy.

Plán očividne nebol úplne domyslený (testy nie sú určené na takýto zámer ani podľa ich výrobcu), no napriek tomu môžeme povedať, že testovanie prebehlo bez vážnych komplikácií. S vypätím síl a za pomoci dobrovoľníkov sa podarilo uskutočniť operáciu Spoločná zodpovednosť a vyše 3,6 milióna Slovákov sa nechalo otestovať. Alebo očipovať. Ak si z tých jednoduchších, táto verzia sa ti bude viac páčiť.

Not so fast!

Posted by Vrece na hlave on Sunday, November 1, 2020

Nedeľa večer, stále chodíš kontrolovať. 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Posted by Satirén on Saturday, October 31, 2020

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Predchádzajúce časti seriálu BACK TO THE MEMES nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
21
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mamička sa sťažovala na bizarný email, ktorý obdržala od školy. Internet jej dal za pravdu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME